000
Медико-правовой портал "103-law.org.ua "

Посмертне донорство в Україні: позитивні та негативні наслідки реформи


Нещодавно Україну сколихнула звістка про ймовірне введення «тотального посмертного донорства» на підставі не зрозумілої презумпції згоди. Концепцію про посмертне донорство, яку Міністерство охорони здоров'я України направило до Парламенту, наразі знаходиться на розгляді депутатів Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України. До кінця року Концепцію обговорять експерти – лікарі та юристи, - та громадськість по всіх регіонах України. Чи знайде підтримку запропонована реформа серед громадян України ще не відомо, бо свідомість співгромадян ще не готова до цього, не прийшло усвідомлення значення важливості донорства.

Перший діловий канал запросив до участі у програмі «Акцент», що була присвячена питанням посмертного донорства, директора Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Міністерства охорони здоров'я України, к.мед.н.,  Руслана Салютіна  та голову Комітету з медичного права Асоціації правників України, директора ЮК «МедАдвокат», юриста та лікаря,  Олену Беденко-Зваридчук .

На думку пана Руслана Салютіна, до прийняття відповідного закону потрібно підготувати суспільство. А також створити потужну службу, яка б координувала і здійснювала пересадки органів від померлих донорів. Адже зараз потребу в подібних операціях відчувають тисячі людей, а проводять таких втручань в рік лише пару десятків. До того ж, посмертне донорство допоможе економити на лікуванні хворих. Адже перебування на гемодіалізі (системі очищення крові) для 1 пацієнта на рік обходиться державі до 230 тисяч гривень. Пересадка нирки, яка замінить цю процедуру, на першому році післяопераційного періоду коштуватиме державі до 150 тис. грн., але в подальшому вартість підтримуючої терапії складає близько 80 тис. грн., що в значній мірі дешевше, ніж продовження гемодіалізу.

На сьогодні законодавче та нормативно-правове регулювання донорства в Україні в значній мірі забезпечено чинним документами. Нова Концепція – це крок у реформуванні галузі та удосконаленні регулювання посмертного донорства. Але одного вдосконалення законодавства замало для правильного сприйняття громадянами важливості посмертного донорства та реальної допомоги важко хворим, - зазначає пані Олена Беденко-Зваридчук.

За офіційними даними МВС України, щорічно з України виїжжають близько 30 осіб з метою стати нелегальним донором, тобто продати власний орган. Експерти програми вважають, що із зміною свідомості громадян та прийняттям Концепції про посмертне донорство виїзний трансплантаційний туризм перестане існувати.
Чорного ринку органів в Україні не буде. У цьому впевнені гості програми «Акцент»- директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ Руслан Салютін і голова Комітету з медичного права Асоціації правників України, директор ЮК «МедАдвокат», юрист, лікар-хірург Олена Беденко-Зваридчук.

Акцент. Р. Салютін і Е. Беденко-Зваридчук Частина 1
Акцент. Р. Салютін і Е. Беденко-Зваридчук Частина 2
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3607) 08.12.2012
Ключевые слова: посмертне донорство, згода, трансплантація органів, чорні трансплантологи




Перед публикацией комментария рекомендуем Вам ознакомистя с Правилами пользования сервиса
Имя:
E-Mail:
Коментарий:





введите символы, изображенные на картинке