000
Медико-правовой портал "103-law.org.ua "

Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян

Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

N 455 від 13.11.2001 Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

4 грудня 2001 р.

за N 1005/6196

Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів,

що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян

(Щодо змін додатково див. Накази Міністерства охорони здоров'я N 407 від 11.11.2002

N 84 від 24.02.2006 - Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 776 від 28.11.2006 )

Відповідно до статті 51 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, з метою удосконалення порядку видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (додається).

2. Керівникам органів та закладів охорони здоров’я прийняти до застосування Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

3. Заступнику Державного секретаря (Гойді Н.Г.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України та довести його до відома органів та закладів охорони здоров’я, що мають право на видачу листків непрацездатності.

4. Начальникам управлінь охорони здоров’я обласних, Головного управління охорони здоров’я Київської та управління охорони здоров’я Севастопольської міських державних адміністрацій прийняти до відома і керівництва “Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян”, розмножити її в необхідній кількості і довести до кожного закладу охорони здоров’я та забезпечити контроль за її виконанням.

5. Вважати такою, що не застосовується на території України, Інструкцію ВЦРПС і НАРКОМЗДРАВУ СРСР “Про порядок видачі застрахованим листків непрацездатності” затверджена Радою Народних Комісарів СРСР від 14.08.1937 р. за N 1382 (з доповненнями та змінами від 12 листопада 1984 р).

6. Контроль за виконанням наказу покласти на Державного секретаря С.В.Шевчука.

Міністр В.Ф.Москаленко

Погоджено: Директор Виконавчої дирекції Фонду Соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України Б.В.Бочкалов

Погоджено: Директор Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України В.В.Піддубний

Затверджено

Наказ Міністерства

охорони здоров'я України

13.11.2001 N 455

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

4 грудня 2001 р.

за N 1005/6196

Інструкція

про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян

Ця Інструкція розроблена відповідно до статті 51 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” та визначає порядок і умови видачі, продовження та обліку документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, здійснення контролю за правильністю їх видачі.

Ця Інструкція погоджена з Федерацією професійних спілок України, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством фінансів України.

1. Загальні положення

1.1. Тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.

1.2. Видача інших документів про тимчасову непрацездатність забороняється, крім випадків, обумовлених п. 1.14, 2.7, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 3.4, 3.16, 6.6.

1.3. Листок непрацездатності видається:

1.3.1. Громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні і працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних представництвах та консульських установах.

1.3.2. Особам, обраним на виборні посади до органів державної влади, місцевого самоврядування та інших органів, у тому числі громадських організацій.

1.3.3. Членам колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.

1.3.4. Особам, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок).

1.3.5. Громадянам України, які постійно проживають на території України та працюють на умовах трудового договору (контракту) за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.

1.4. Право видачі листків непрацездатності надається:

1.4.1. Лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

1.4.2. Лікуючим лікарям стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Міністерства праці та соціальної політики України.

1.4.3. Лікуючим лікарям туберкульозних санаторіїв.

1.4.4. Фельдшерам у місцевостях, де відсутній лікар, а також на плаваючих суднах. Список цих фельдшерів затверджується щороку органами охорони здоров’я.

1.5. Не мають права видачі листків непрацездатності:

1.5.1. Лікарі:

станцій (відділень) швидкої медичної допомоги;

станцій переливання крові;

закладів судово-медичної експертизи;

бальнеогрязелікувальних, косметологічних та фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік;

будинків відпочинку;

туристичних баз;

зубопротезних поліклінік (відділень);

санітарно-профілактичних закладів.

1.5.2. Лікарі приватних закладів охорони здоров’я, приватні лікарі (фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності).

1.5.3. Лікуючі лікарі лікувально-профілактичних закладів усіх форм власності при косметологічних втручаннях без медичних показань.

1.6. Видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного.

1.7. Видача та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером), про що робиться відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обгрунтуванням тимчасової непрацездатності.

1.8. Листок непрацездатності (довідка) видається і закривається в одному лікувально-профілактичному закладі, а при наявності показань може бути продовжений в іншому.

1.9. Листок непрацездатності (довідка) в амбулаторно-поліклінічних закладах видається лікуючим лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання чи роботи. У разі вибору громадянином лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи, документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються при наявності заяви-клопотання громадянина, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, засвідченої його підписом та печаткою лікувально-профілактичного закладу.

1.10. Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час від

Издатель: МОЗ Просмотров (5674) Категория: Для пациентов Тип: инструкции