Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Перший етап Проекту Підтримки Протезування в Україні завершено

Протягом двох тижнів, з 27 квітня по 7 травня 2015 року, протезисти та реабілітологи Канади та США, працювали разом із українськими колегами з різних міст України над протезуванням 5 учасників із складними ампутаціями
Категория: Права пациентов
Комментировать


В рамках Проекту Підтримки Протезування в Україні (Спільний проект Канади та США), Євромайдан Канада, Конгресу Українців Канади, відділу Торонто та Канадсько-Української Фундації розпочато роботу у напрямку вдосконалення галузі протезування в Україні.


Протягом двох тижнів, з 27 квітня по 7 травня 2015 року, протезисти та реабілітологи Канади та США, працювали разом із українськими колегами з різних міст України над протезуванням 5 учасників із складними ампутаціями. Про особливості проекту, його результати та перспективи, організатори розповіли під час круглого столу, що був проведений з нагоди завершення проекту у протезній майстерні «Ортотех-сервіс». 

Учасниками круглого столу виступили: 
Антоніна Кумка, керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні, представник Євромайдан Канада при Конгресі Українців Канади Торонто. 
Джон Батздорф, сертифікований протезист, президент Міжнародної Асоціації Протезування і Ортопедії в США, президент і засновник ГО «Простетика». 
Олексій Краснощоков, Голова Ради ГО «Підмога.інфо», партнер Проекту в Україні. 
Олександр Стеценко, директор протезно-ортопедичного підприємства «Ортотех-Сервіс», технічний партнер Проекту. 
Василь Стуженко, учасник проекту, ветеран АТО. 
Сергій Артюх, директор Фонду соціального захисту інвалідів. 
Спеціальний гість – Соломія Вітвіцька волонтер, ведуча новин ТСН на телеканалі 1+1. 

Учасники проекту, що отримали протези: 
Василь Пелиш, 20 років. Боєць «Айдару», живе Старому Самборі (Львівська область). Василь Пелиш повернувся з полону бойовиків без правої руки: терористи відрубали хлопцеві руку за татуювання у вигляді українського герба. Протезисти, дізнавшись його історію, вирішили зробити Василю сюрприз і на плече протезу теж набили Тризуб. 
Василь Стуженко, 33 роки, м. Кривий Ріг. Боєць 40 батальйону територіальної оборони “Кривбас”. Потрапив у засідку у районі Іловайська, де втратив праву ногу і кисть правої руки. 
Влад Кузнецов, 22 роки, м. Жмеринка (Вінницька область).мБоєць 95-ії аеромобільної бригади. В одному із боїв на Луганщині, врятував життя собі та шістьом бойовим друзям, але внаслідок міно-вибухового, осколкового поранення втратив кисть правої руки. 
Роман Линдов, 19 років, м. Київ. Втратив кисть руки під час подій на Майдані та отримав тяжкі опіки. 
Катерина Руденко, дівчина потрапила в аварію, має дуже складну високу ампутацію ноги. 

Протезисти та реабілітологи, що отримали можливість взяти участь у проекті та перейняти досвід складного протезування, для використання у подальшій практиці: 
Яськів Юрій, технік-протезист Львівського протезного заводу. М. Львів 
Метко Юрій, реабілітолог, м. Львів, член Львівської обласної Асоціації фізичної терапії та Львівської обласної организації активної реабілітації інвалідів «Стимул». 
Стебніцький Назарій, протезист, м. Львів. 
Горегляд Олексій, лікар травматолог, ортопед .«Поліклініка Святого Антіпи, медичний центр амбулаторного обслуговування дітей та дорослих», м. Дніпропетровськ. 
Литвиненко Оксана , технік-протезист (м. Харків). 
Небесний Валерій, майстер-ортопед підприємства «Ортотех-Сервіс», м. Київ. 
Гальчинський Володимир , м. Хмельницький. 
Рустам Гриднев, технік-протезист , м. Одеса. 
Олександр Стеценко, директор протезного підприємства «Ортотех-Сервіс», м. Київ. 

Протезисти та реабілітологи Канади та США
Джон Батздорф, сертифікований протезист, президент Міжнародної Асоціації Протезування і Ортопедії в США, президент і засновник ГО «Простетика». Протезуванням займається 40 років. 
Крістофер Фантіні, сертифікований протезист, США. В основному займається протезуванням ветеранів війни, зосереджуючи свою практику на ампутації верхніх кінцівок. Стаж роботи близько 15 років. 
Каріна Воген, сертифікований протезист, США. Спеціалізація протезист-ортопед широкого спектру. Найкраще спеціалізується на жорстких кріпленнях. Протезуванням займається більш ніж 20 років. 
Ліндзі Уелан, сертифікований спеціаліст трудової терапії, США. У минулому солдат американської армії. Ліндзі допомагає людям із ампутаціями займатись звичною чи бажаною для них трудовою діяльністю. Реабілітологом вирішила стати після служби в армії, де бачила багато страждань солдат. Своїй професії присвятила уже 3,5 роки. 
Чад Нілсон, сертифікований протезист, Канада. 
Дональд Макалістер, США. Сертифікований фізіотерапевт зі стажем 25 років 15 років працює з ампутантами і протезами. 

За два тижні проекту вдалось досягти вражаючих результатів у роботі над протезуванням учасників. 
«Ми дуже вдячні організаціям Канади та США, і насамперед спеціалістам організації «Простетика», завдяки яким функціональні протези учасників стали реальністю. Цей грандіозний і дуже своєчасний проект дозволив не тільки надати практичну допомогу потерпілим, але й передати необхідні знання українським протезистам та реабілітологам. Вартість проекту становить 200 тис. канадських доларів, але завдяки багатьом компаніям, які долучились до проекту та за рахунок подарованих комплектуючих протезними компаніями, цю суму вдалось зменшити до 55 тис.», – говорить керівник проекту, Антоніна Кумка. 

Соломія Вітвіцька,
 висловила слова вдячності організаторам, та зазначила, що саме такі проекти, які несуть в собі освітній характер, та спрямованні на вирішення самої суті проблеми, а не її наслідків допоможуть змінити Україну на краще. Працюючи із бійцями АТО, як волонтер, Соломія із власного досвіду знає, наскільки важлива якісна реабілітація у власній країні, коли поруч близькі і рідні люди, і наскільки вартісною виявляється кожна поїздка на лікування за кордон. – «Ми маємо результат від якого навертаються сльози на очі, а щастя не описати словами. Усім лікарям та волонтерам, які долучились до проекту величезне ДЯКУЮ!!!». 

Президент ГО «Простетика» Джон Батздорф, який також очолює Міжнародну Асоціацію Протезування та Ортопедії в США, зазначив, що в Україні є великий потенціал для розвитку власної протезної галузі на високому рівні. «Ми обмінювались досвідом та знаннями з кращими українськими протезистами. Впевнений, що ці два тижні нашої співпраці допоможуть ще багатьом людям у протезуванні.», – зазначив Батздорф. 

Олексій Краснощоков, Голова Ради ГО «Підмога.інфо», партнер Проекту в Україні, зазначив, що Проект Підтримки Протезування став важливою і показовою подією, адже українська протезна галузь України має всі можливості для ефективного та стрімкого розвитку – «Ми дуже пишаємось, тим що отримали можливість взяти участь у підготовці такого масштабного та важливого проекту, і докладемо усіх зусиль для організації подібних проектів у майбутньому». 

Василь Стуженко, учасник проекту, ветеран АТО, неймовірно щасливий та задоволений результатами. Повернувся із АТО із складними ампутаціями руки та ноги. На такі протези навіть і не сподівався. «Мені досі не віриться, що я зможу займатись звичними справами. Я щасливий, що став учасником цього проекту і впевнений, що життя налагодиться.» 

Олександр Стеценко, директор протезного підприємства, у приміщенні якого проводилась робота, розповів, що чимало виникало проблем у роботі, випадки дуже складні і незвичайні. «Ми працювали без вихідних, перерви робили лише на обід і сон. Реабілітологи постійно працювали з учасниками, адже половина успіху хорошого протезування, це хороша реабілітація, бо людині потрібно заново вчитись робити елементарні речі.» 

Директор Фонду соціального захисту інвалідів Сергій Артюх, зауважив що держава в умовах сьогодення опинилася перед складним викликом: – «Тепер ми маємо докладати всіх зусиль разом – держава, громадські та волонтерські організації – для того, щоб в Україні була якісна і комплексна система протезування і реабілітації». 

Проект Підтримки Протезування в Україні «Ukraine Prosthetic Assistance Project» – це чудовий приклад міжнародної співпраці організацій та громад, результатом якої стане передача знань та навичок спеціалістів світового рівня українським спеціалістам, що в подальшому призведе до значних позитивних змін у галузі протезування в Україні.


Джерело: «Громадський простір»
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3692) 14.05.2015 Теги:
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України