Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Чи потрібно подавати новий пакет документів після набуття чинності Новими ліцензійними умовами? Відповідь МОЗ України

01.06.2016
Комментировать

 Управлінням ліцензування та якості медичної допомоги МОЗ України у зв’язку із поширенням недостовірної інформації про необхідність переоформлення ліцензійних справ ліцензіатам, що провадять господарську діяльність з медичної практики та діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, - були надані офіційні роз’яснення.

Як зазначається на сайті МОЗ України, у зв'язку з набранням чинності 22.04.2016 р. постанов Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" та від 02.03.2016 № 286 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України" до МОЗ України надходять чисельні звернення щодо подання нового пакету документів, які передбачені зазначеними постановами.

Однак, частиною третьою статті 15 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" передбачено, що у разі зміни форми відомостей, що додаються до заяви про отримання ліцензії, ліцензіат подає органу ліцензування відомості, форму яких змінено, за новою формою протягом строку, встановленого нормативно-правовим актом, яким затверджено відповідні зміни.

Разом з тим, Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 285 та Ліцензійні умови провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України (далі – Ліцензійні умови) не визначають зміни форми відомостей, що додаються до заяви про отримання ліцензії, а також терміну їх подання до МОЗ України.

Зокрема, Постановою № 285 у підпункті 10) пункту 13 нових Ліцензійних умов передбачено: «10) повідомляти органу ліцензування про всі зміни даних, які були зазначені в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії. Повідомлення про зміни даних надсилається у будь-який зручний для ліцензіата спосіб (нарочно, поштовим відправленням або в електронному вигляді) у місячний строк з дня настання таких змін. У повідомленні зазначаються тільки ті відомості, які змінилися».

Таким чином, ліцензіати, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини не зобов'язані подавати до МОЗ України нового пакету документів, форма яких передбачена Ліцензійними умовами.

За матеріалами офіційного сайту МОЗ України




Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (1159) 01.06.2016 Теги:
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України