Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування при прийомі на роботу.

Спрашивает: Пациент Стефанія

Доброго дня, шановні експерти! В мене склалася така ситуація: місяць назад я працевлаштувалася, а тепер дізналась, що вагітна. Робота за ПК. Попередила керівництво про вагітність і про те, що мені мають обмежити перебування за компом, а мені сказали, що мене звільняють. Причину сказали: не пройшла випробування, але насправді, це через вагітність. Що мені робити?

Здравствуйте, Стефанія.

Вас не мають права звільняти. По-перше, Вам треба взяти копію наказів про прийом та про звільнення (якщо Вас вже звільнили). Причому, в наказі про прийом мав бути Ваш підпис (згадайте, чи ознайомлювались Ви з наказом). В цьому наказі має бути зазначено термін випробування. Якщо Ваш роботодавець переробив наказ про прийом, беріть його копію, але не розписуйтесь, або ставте реальну дату ознайомлення і підпис. По-друге, як Ви попередили свого роботодавця про вагітність? Усно чи письмово? Якщо усно, то це дещо ускладнить процес поновлення на роботі. Ви маєте звернутись до акушер-гінеколога, у якого знаходитесь на обліку, за довідкою про наявну вагітність. Далі пишете заяву на ім’я керівника про те, що Ви є вагітною, і докладаєте довідку. Бажано зробити копію заяви і поставити номер вхідної кореспонденції, або відправити цю заяву рекомендованим листом з описом. По-третє, трудове законодавство України забороняє звільнення вагітних жінок. Навіть, якщо Ви не пройшли випробування при прийомі на роботу (а це має бути письмово оформлено), роботодавець має Вам запропонувати іншу роботу відповідно рівню Вашої кваліфікації, або працевлаштувати Вас за фахом на інше підприємство. Якщо виникатимуть питання, пишіть - намагатимемось Вам допомогти!


Просмотров (4482) Категория: Права пациентов 26.04.2010
Ключевые слова: вагітність, прийом на роботу, звільнення, наказ, ознайомлення, працевлаштування
Добавить коментарий
Коментарии (2)

  Елена   13.05.2010
Основная сотрудница хочет выйти на полную ставку или на 0,5 без прерывания отпуска по уходу за ребёнком? Как долго ещё второй сотруднице до отпуска в связи с беременностью и родами? Оптимальный вариант: обратитесь за помощью в районный центр занятости для того, чтоб трудоустроить вторую беременную.
  Жанна   11.05.2010
Подскажите, пожалуйста, а как быть в ситуации, когда 2 женщины работают на одном месте (вакансия) - одна находится в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет, вторая - работает на ее месте и вот сейчас тоже беременна. Все было бы хорошо, но первая женщина (та, что на постоянном месте) изъявила желание выйти на работу раньше срока (ребенку всего год). А что тогда делать со второй? Может ли предприятие ее уволить? Другой вакансии, чтобы перевести ее, на предприятии нет.

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України