Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Вагітність, деркет та інтернатура

Спрашивает: Врач Оксана

Доброго дня! Допоможіть мені у такому питанні: я лікар-інтерн, зараз у заочній інтернатурі (м.Гайсин), у листопаді планую народжувати дитину, чи видадуть мені лист непрацездатності по вагітності і пологах та чи зарахується мені за цей час інтернатура заочна? Інтернам потрібно табелюватись за місяці відпустки по вагітності і пологах, чи пройде тільки лист непрацездатності? Мені не запропонують взяти академічну відпустку?

Добридень, пані Оксано.

Якщо Ви є лікарем-інтерном-бюджетником, то на Вас розповсюджуються всі трудові права, у т.ч. право на оформлення декретної відпустки (по вагітності і пологам, по догляду за дитиною). Тобто, Вам видадуть листок непрацездатності, який стане підставою для оформлення декрету. У цьому ж разі Вам оформлять декретну відпустку як за місцем роботи (стажування), так і в навчальному закладі (очна частина). Тобто, Вам запропонують оформити академічну відпустку до наступного навчального року.
За місцем роботи Вам проведуть виплату декретних.
Якщо Ви є контрактником, то процедура буде подібна, окрім: на руки лікар-гінеколог Вам видасть довідку про вагітність, яку Ви подаште до Соцбезу, який буде проводити нарахування виплат по вагітності. Але оформлення відпусток аналогічне із попередньою процедурою (як і для бюджета).
Резюмуючи: у Вас буде перерив інтернатури на час перебування у декреті. Час декрету не входить у термін відпрацювання за розподілом. Табелюватися в декреті не потрібно.
Однак, нагадаю, що право оформлення декретної відпустки не є обо"язком. Тобто, якщо у Вас є рідні та близькі, які допомогатимуть Вам із дитиною, Ви можете не брати декретну відпустку взагалі. Але після народження маєте майже одразу стати до роботи. На це варто зважати. І добре обдумати цей крок, бо ми сподіваємося, що пологи у Вас пройдуть без проблем, але знати наперед не можемо. Також зазначу, що у разі, якщо пологи пройдуть з ускладненнями, чи Ви просто передумаєте і схочете-таки вийти в декретну відпустку, Ви зможете це зробити у будь-який час.
Також зверну увагу на те, що виплата державної допомоги у зв"язку із народженням дитини не залежить від оформлення декрету! Тоюто, Ви її отримаєте у будь-якому випадку після народження живої дитини!

Бажаю здоров"я та успіхів!


Просмотров (4862) Категория: Права медработников 02.09.2013
Ключевые слова: лікар-інтерн, декретна відпустка, допомога при народженні дитини, листок непрацездатності
Добавить коментарий
Коментарии (3)

  Оля  20.05.2015
Добрий день! Я на 3-му курсі аспірантури, 1 листопада закінчується навчання. На скільки я розумію на 5-6 місяці вагітності в декрет виходити неможна? Чи можна вийти у декретну відпустку з аспірантури, якщо я візьму академічну відпустку? Дякую.
  Елена  14.05.2015
Добрый день, Ника! Проект "Зростай, Малюк!" является нашим партнером, которому мы предоставляем юридическую помощь - http://103-law.org.ua/Partners.aspx
  Ника  14.05.2015
Добрый день!Искала в сети данную информацию и наткнулась на вашу статью.Спасибо большое! Вот только нашла еще одну точь в точь такую же, но автор другой.Плагиат штука интересная..Вам как юристу наверное будет интересно взглянуть http://zrostaymaluk.com.ua/ua/otvetyi_na_voprosyi/internatura_ta_vagitnist

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України