Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Робота по державному розподілу молодого фахівця (лікар-стоматолог)

Спрашивает: Врач Рома

Я закінчив мед університет, лікар-стоматолог за держзамовленням. При розподілі на інтернатуру мені дали направлення від МОЗ в ЦРЛ з подальшим працевлаштуванням і відпрацюванням протягом 3-х років. Скажіть, будь-ласка, чи має право ЦРЛ, в яку направлено на інтернатуру і в подальшому на роботу (на даний час проходжу тут інтернатуру), відмовити в наданні посади лікаря (після закінчення інтернатури), мотивуючи тим, що немає вільних посад. На даний момент дані посади справді заняті, але там працюють люди, які давно на пенсії. Я вже закінчив 1 рік інтернатури. З’явився новий інтерн який теж за держзамовленням отримав сюди направлення. Чи отримаю я роботу після закінчення інтернатури? Чи має право головний лікар в такій ситуації не взяти мене на роботу? Дякую!

Здравствуйте, Роман.

Про те, щоб склалася ситуація, викладена Вами, мріють тисячі лікарів-інтернів, які б не хотіли працювати в районі! Те, що Ви свідомо бажаєте лишитись і працювати в цій ЦРЛ, похвально.

Насправді, є два варіанти розвитку подій при закінченні терміну Вашої інтернатури. Якщо ситуація із ставками не зміниться, все буде залежати від того, чи ще матимете Ви бажання далі працювати в цій ЦРЛ.

Перший варіант (Ви бажаєте тут працювати): до моменту закінчення інтернатури хтось із старших колег піде на заслужений відпочинок або в декрет. Ставка звільниться. Вас переводять на посаду лікаря-стоматолога ЦРЛ. За пару місяців до закінчення інтернатури дізнайтесь у керівництва ЦРЛ, чи вже звільнилось місце для Вас. Якщо всі посади ще будуть зайняті, можете з’їздити в Облздороввідділ і поцікавитись там, як бути з Вашим державним розподілом (поясніть ситуацію). В Облздороввідділі Вам можуть запропонувати поміняти місце роботи, наприклад, у найближчий до Вас район. Якщо умови зміни Вас влаштовуватимуть (повна ставка, забезпечення житлом і т.д.), можете мінятися!

Якщо так станеться, що ані в ЦРЛ, ані в районі для Вас не зможуть знайти місце роботи, Ви маєте право написати скаргу до МОЗ (можна прямо на міністра) та подати позов до суду. З величезною ймовірністю суд Ви виграєте!

Другий варіант (Ви передумали тут працювати): відповідно до Наказу МОЗ від 25.12.1997р. № 367 “Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням” та Постанови Кабміну від 22.08.1996р. № 992 “Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням” існує відповідальність керівників закладів охорони здоров’я за достовірність подання інформації про необхідність у забезпеченні кадрами (для працевлаштування випускників). По-перше, навіть за відсутності вільних посад, при закінченні терміну інтернатури і отриманні сертифіката лікаря-спеціаліста Ви маєте з’явитися до відділу кадрів ЦРЛ і написати заяву на подальшу роботу на посаді лікаря-стоматолога. Якщо Вашу заяву не прийматимуть, відправляйте її листом із повідомленням про вручення та описом. Далі, в жодному разі не пишіть заяви на звільнення за власним бажанням! Вас мають звільнити за ст. 40 КЗоТ, щоб за Вами зберігались пільги та компенсації. До речі, ЦРЛ при такому звільненні має виплатити Вам 3-х місячний заробіток. Працевлаштовуєтесь Ви через службу зайнятості або самостійно (якщо вже матимете місце роботи).


Просмотров (28624) Категория: Права медработников 15.08.2010
Ключевые слова: лікар-стоматолог, інтерн, державний розподіл, місце роботи, ставка, звільнення, суд, Облздороввідділ
Добавить коментарий
Коментарии (81)

  Юрій Т  10.01.2017
Закінчив мед. коледж в кінці 2015р (на державній формі навчання) працюю 2 р як мені звільнитись?
  Мила  03.11.2016
Добрый день! Я студентка 5 курса стоматологического факультета.Обучаюсь на бюджете,целевое направление от Николаевской области.На распределении мне сказали,что мест на врача-стоматолога область не дала, а дала только врача-статиста. В связи с этим такой вопрос: буду ли я проходить интернатуру как врач-стоматолог и что будет написано в документе об окончании интернатуры?Смогу ли я после прохожения интернатуры устроиться стоматологом или нужна будет переквалификация? Заранее спасибо.
  Iryna  20.10.2016
Доброго дня, цікавить наказ, чи положення, де написано, що протягом трьох років відповідальність за роботу молодого спеціаліста несе установа. Чи таке є?
  Богдан  04.10.2016
Доброго дня підкажіть будь ласка щакінчую 5 курс стоматфакультету направляють у район лікарем статистом чи зможу я після закінчення інтернатури працювати лікарем стоматологом приватно якщо пройду інтернатуру лікарем статистом чи можливо можна пройти спеціалізацію по стоматології а потім працювати
  Ганна  14.09.2016
Доброго дня, після закінчення інтернатури ( контрактна форма) я працюю в медичному коледжі викладачем неврологіі. Скажіть, будь ласка, після спливу 5 років чи анулюється інтернатура?
  Олена  08.09.2016
закінчую інтернатуру з "судово-медичної експетзи".направлення маю в "обласне бюро". батько інвалід війни ІІ групи. Хочуть відправити на відпрацювання та роботу в районне відділення бюро. чи можу залишитись в місті? живу з татом інвалідом вдвох.
  Петро  26.08.2016
Доброго дня! Закінчив медичний університет, фармацевтичний факультет Департамент дав направлення на місце роботи в районній аптеці В аптеці тій завідувач говорить що він нічого не знає, вони не направляли запит на потребу в працівнику, і в них місце роботи немає В департаменті на це кажуть йти домовлятися з ними, або шукати самостійно іншу державну аптеку. Шукав ніде немає місця Що порадите? Що робити? Щоб потім не було в мене проблем
  Ольга  10.08.2016
Доброго дня! У мене таке питання: я державниця, закінчила 6 років навчання і направлена зовсім в іншу частину України на інтернатуру та відпрацювання. У зв'язку з сімейними обставинами не можу туди поїхати, клопотала про переведення хоча б на інтернатуру у своє місто, та департамент охорони здоров'я області в яку мене направили, відмовив, мотивуючи тим що немає підстав. Що буде якщо я не з'явлюсь на інтернатуру, вони мене відчислять? чи заведуть судовий процес? На протязі якого часу це робиться і які мої подальші дії? Наперед вдячна за відповідь.
  Дмитро  27.07.2016
Доброго дня. Чи потрібна причина для зміни місця проходження очної частини інтернатури. І якщо потрібні, то які??
  Лена  22.07.2016
Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, у даному питанні: я студентка мед. фак.6 курс, навчаюся на контрактній формі. Не маю можливості стати вузьким спеціалістом, тому змушена стати сімейним лікарем. Чи відшкодує мені держава гроші за роки навчання і чи треба мені буде платити за інтернатуру?
  Віра  20.07.2016
Доброго дня! Я вже 1 рік відпрацьовую лікарем терапевтом дільничним в поліклініці на 0,5 ставки, мене це не влаштовує, обіцяють з місяця на місяць, що буде 1 ставка, але не дають.Чи можу я звільнитись не відшкодовуючи коштів за навчання в звязку з тим що мене влаштували на 0,5 ставки , а не на ставку??
  Тетяна  29.06.2016
Доброго дня!Проконсультуйте,будь ласка,працюю лікарем після закінчення університету 1,5 роки на повну ставку (навчалася за держзамовленням) чи буде мені зараховано відпрацювання 3 роки,якщо я переведуся на 0,25 чи 0,5 ставки?
  Ірина  27.06.2016
Чи правда, що бюджетники не мають права вибору професії? Тобто, якщо я піду на бюджет, то зможу бути тільки сімейним лікарем, а не хірургом, як хотіла?
  Юлія  18.06.2016
Доброго дня. Цього року закінчила медичний університет по спеціальності педіатрія. На інтернатуру направили в Чернігів. На очний цикл у Київ. Скажіть будь ласка,що треба зробити, щоб перевестися на очний цикл з Києва в інший університет.
  Олена  11.06.2016
Добридень, пані Ілоно! Ваше місце може бути збережено, якщо це обумовлено з керівництвом ЛПЗ або державним розподілом.
  Олена  11.06.2016
Добридень, пані Надіє. У разі наявності 2-ї неробочої групи інвалідності у Вашої мами і необхідності у постійному сторонньому догляді за нею, роботодавець за Вашою заявою має звільнити Вас з роботи. При цьому, держава не матиме до Вас претензій та не має права вимагати відшкодування вартості навчання у ВНЗ.
  Надя  10.06.2016
Добрий день! Скажіть будь - ласка, що буде якщо залишилось відпрацювати медиком (до 3-ьох років як кажуть на державу) ще 5 місяців з трьох років - що воно за собою потягне якщо звільнитись за власним бажанням - матір інвалід 2 групи постійно! Чи можна звільнитись так щоб невідшкудовувати гроші! Випускниця 2012 року - під новий прийнятий закон я непопадаю - так як він прийнятий 2014 - 2015 рр. Дякую! Чи потрібно буде повертати всі кошти витрачені державою на моє навчання??????????? Дууууже важливо для мене! І Дуууууууууууууже Вам Дякую!
  Ілона  27.05.2016
Доброго дня .В мене виникла проблема ,допоможіть будь ласка все вияснити . Я працювала на роботі мед сестрою ,звільнилася в зв'язку з навчанням ,поступила на бакалавра .Скажіть будь ласка чи зберігається моє робоче місце,чи зможу вернутись після закінчення ???дякую.
  Вікторія  02.05.2016
Доброго дня ! Я працюю медичною сестрою в поліклініці .У мене виникла така ситуація мене по закінченю мого робочого дня ,направели супроводжувати важкого реанімаційного хворого в районий центр в реанімацію .Чи маю я право як медсестра поліклініки ввести важкого реанімаційного хворого ? Чи є якийсь наказ чи постанова згідно якої я можу відмовитись?
  Надія  29.04.2016
Доброго дня! Виникло таке запитання: на початку 6 курсу у мене розподіл на проходження інтренатури і працевлаштування. Поступила навчатись на медичний факультет за цільовим направленням з району. Поясніть будь ласка, чи можу я обрати місце проходження інтернатури в іншому місці (наприклад, Київ) з подальшим там працевлаштуванням, так як повертатись на роботу в район немає бажання(
  Ксения  25.02.2016
Доброго вечора. Мене цікавить таке питання. Я навчаюсь на державному замовленні. По закону я майбутній сімейний лікар, проте бажаю бути лікарем-дерматологом. Чи можливо це? Порадьте що робити. Дякую за увагу.
  Тоня  08.01.2016
Доброго дня! Допоможіть будь ласка. Після закінчення навчального закладу в березні 2014 мене відправили по цільовому направлені відпрацьовувати 3 роки на фапі, в селещі Новоушицького району. Склалась така ситуація, що я вийшла заміж і хочу отримати звільнення у звязку з переїздом в м. Хмельницький де працює мій чоловік, але в ЦРЛ звільнення надати мені не хочуть через те що мені треба відпрацювати. Що в цьому випадку мені робити? Чи обов'язково повертати кошти за навчання??
  Даша  11.12.2015
Доброго дня...Я навчаюся на педіатричному факультеті. Відбувся розподіл ,направлена на проходження інтернатури за спеціальністю сімейна медицина та з подальшим працевлаштуванням. Чи маю я право відмовитися від такого розподілу і стати педіатром або взагалі лікарем "вузької "спеціальності? Куди потрібно звернутися?
  Юлія  08.12.2015
Доброго дня.В мене склалась дуже непроста ситуація,надіюсь на вашу пораду.Ось в чому справа:у 2014 р.закінчила мед.університет,по розподілу направлена у Луганську обл.По відомих причинах змушена була шукати інше місце роботи,так як держава іншого варіанту не запропонувала і офіційного перерозподілу не було.Роботу я знайшла,у МОЗ мені дали дозвіл на зміну місця роботи.Закінчила інтернатуру,з 1 серпня 2015р.на роботі.Сталось так,що змушена звільнитись,на роботі можуть це зробити,але виявляється що теперішня моя робота-це цільове направлення і повинна відпрацювати 3 роки.При звільненні можуть бути проблеми(можуть вимагати гроші за роки навчання і т.д.)Що мені в даній ситуації робити?Чи має держава право в мене вимагати відшкодування за роки навчання?
  Наталя  28.11.2015
Добрий день. Допоможіть у наступній ситуації. Я навчаюся зараз на останньому курсі по державному замовленні. Отримала направлення на проходження інтернатури та відпрацювання. Тільки я планую проходити інтернатуру і працювати за кордоном, тобто, після отримання диплому, їхати жити в іншу країну. Порадьте, будь ласка, як грамотно повести себе у даній ситуації. Буду вдячна
  валя  26.11.2015
Доброго дня. Сталась наступна ситуація, по державному розподілі працівник був направлений для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням в ЦРЛ. Інтернатуру відпрацювала. Нароботу направлена в ЦРЛ до цього часу не прибула за призначенням про причину свого не прибуття напередодні не повідомила. Заяву на прийняття не писала, рахується в кадрах на посаді лікаря-інтерна. Як звільнити такого працівника?
  Віталік  17.11.2015
Чи зможу я працювати лікарем стоматологом ( терапефтом ) як що в мене середня спеціальна освіта лікар стоматолог.. Я закінчим Медичне училище навчався 4 роки..???
  Наталя  22.10.2015
Який ступінь я отримую після закінчення 6 курсів мед.університету?
  Оля  31.08.2015
Доброго дня. Сталася така ситуацiя я цього року закiнчила медичний коледж i навчалася на державному замовленi i мене працевлаштували в лiкарню на цiльовим направленням я знаю що менi потрiбно вiдробити 3 роки в тiй лiкарнi звiдки я взяла направлення я вже працюю мiсяць i хочу перевестися в iншу лiкарню на роботу можливо зробити так чи будуть якiсь проблеми?????
  ольга  26.08.2015
Доброго дня! У мене виникла така ситуація: закінчила в цьому році бдму,мала цільове, отримала держрозподіл за спеціальністю "загальнапрактика-сімейна медицина" у цПМСД району звідки і було цільове, з облздороввідділі я отримала направлення на проходження заочного циклу інтернатури в місті Чернівці за рахунок цього цПМСД,але вакантних місць лікарів-інтернів у них немає і вони відмовляються оформляти мене на роботу, на інтернаткру я ходила цей мімяць в чнрнівцях, в облздороввідділі весь час говорили, що моя проблема вирішується, але так нічого і не ясно. Скажіть, будь ласка, вони мають право не оформити мене на роботу?і чи мають вони право вимагати в мене щоб я проходила інтернатуру саме в їхньому районі?
. . .
Посмотреть остальные 51 коментарии ...

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України