Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Производственная травма и выплаты

Спрашивает: Пациент Николай

Знакомый уже десять месяцев находится на больничном по производственной травме. Через первых четыре месяца врачи направили на МСЭК, там даже ничего толком не смотрели, сказали прийти еще через четыре месяца. Пришел через четыре месяца, а в МСЭК опять сказали, что продолжай лечится. Вопрос: почему МСЭК не назначает пенсию после четырех месяцев больничного?

Здравствуйте, Николай.

Сложно сказать, исходя из написанного. В соответствии со ст. 30 ЗУ "Об общеобязательном государственном социальном страховании от несчастного случая на производстве и профессионального заболевания, которые привели к нетрудоспособности": Стаття 30. Визначення ступеня втрати працездатності потерпілим Ступінь втрати працездатності потерпілим установлюється МСЕК за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків і визначається у відсотках професійної працездатності, яку мав потерпілий до ушкодження здоров'я. МСЕК установлює обмеження рівня життєдіяльності потерпілого, визначає професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, причину, час настання та групу інвалідності у зв'язку з ушкодженням здоров'я, а також визначає необхідні види медичної та соціальної допомоги. Огляд потерпілого проводиться МСЕК за умови подання акта про нещасний випадок на виробництві, акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами, висновку спеціалізованого медичного закладу (науково-дослідного інституту профпатології чи його відділення) про професійний характер захворювання, направлення лікувально-профілактичного закладу або роботодавця чи профспілкового органу підприємства, на якому потерпілий одержав травму чи професійне захворювання, або робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, суду чи прокуратури. Относительно выплат: Стаття 21. Соціальні послуги та виплати, які здійснюються та відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків У разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку: 1) своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні: а) допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; б) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого; в) щомісяця грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; г) пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; д) пенсію у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; є) допомогу дитині відповідно до статті 9 цього Закону.


Просмотров (5956) Категория: Права пациентов 10.03.2012
Ключевые слова: производственная травма, социальные выплаты, МСЭК, инвалидность
Добавить коментарий
Коментарии (1)

  Николай  23.01.2014
Следовал в командировку и попал в ДТП пассажиром. больше месяца лечился нанесен урон здоровью. на работе не дали форму нв-1 (расследование и приказ о травме есть) прошло уже больше 3х лет сейчас увольняют по сокращению штатов (стаж больше 21 года)как правильно поступить чтбы получить компенсацию

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України