Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Приём и дежурства участкового психиатра

Спрашивает: Врач Софья

Работаю в психдиспансере участковым психиатром. Население 92 тыс Участковость не платят, транспорт на участок не выделяют. Служебным распоряжением по нашей психбольнице вводятся ежемесячно докторам по 2 дежурства по стационару психбольницы - ночные в рабочие дни и дневные в субботу- воскресенье (в счёт ставки по диспансеру) в любые дни недели и без отгулов. И по 3 дежурства (опять же, в любые дни недели, в т.ч. и в выходные) - это оплачивается в одинарном размере + ночные часы. Вопросы: -может ли администрация привлекать участковых к дежурствам в счёт ставки по диспансеру (нагрузка не снимается на приёме); -нужно ли согласие врача на дополнительные дежурства ( в т.ч. в выходные и праздничные дни) и как они должны оплачиваться или отгуливаться; -должны ли платить участковость, выделять транспорт на участок (1,5 города), если есть участок и работу на нём требуют?

Здравствуйте, Софья.

В случае привлечения участковых врачей к дежурствам по стационару, действительно, требуется их согласие, если такие дежурства не предусмотрены должностной инструкцией. Запрещено привлекать к дежурствам следующих работников (КЗоТ, извлечение):

Стаття 55. Заборона роботи в нічний час

Забороняється залучення до роботи в нічний час:

1) вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (стаття 176);

2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192);

3) інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Робота жінок в нічний час не допускається, за винятком випадків, передбачених статтею 175 цього Кодексу. Робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (стаття 172).

Стаття 63. Заборона залучення до надурочних робіт

До надурочних робіт (стаття 62) забороняється залучати:

1) вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (стаття 176);

2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192);

3) працівників, які навчаються в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, в дні занять (стаття 220).

Законодавством можуть бути передбачені і інші категорії працівників, що їх забороняється залучати до надурочних робіт. Жінки, які мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, можуть залучатись до надурочних робіт лише за їх згодою (стаття 177).

Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (стаття 172)”


Дежурства могут быть двух видов: в рамках месячной нормы часов и за её пределами. Если дежурства в границах месячной нормы часов, то автоматические уменьшается количество часов приёма в диспансере. В этом случае оплата проводится в одинарном размере, кроме выходных и нерабочих дней (предусмотрены дни отгула).

Извлечение из законодательства:

5.2. Чергування у стаціонарі

Заклади охорони здоров’я, які мають стаціонари, належать до безперервно діючих закладів, медична допомога в яких надається цілодобово. Чергування у стаціонарах здійснюються за рахунок місячної та понадмісячної норми робочого часу працівника. Робочий час медичних працівників ураховується помісячно. Місячна норма робочого часу визначається, виходячи з установленої для даного працівника щоденної тривалості робочого часу, передбаченої для шестиденного робочого тижня, та кількості робочих днів у даному місяці. У місячну норму робочого часу включаються всі види робіт, які виконуються працівниками (тобто основна робота, чергування, виклик для надання допомоги хворим вдома тощо).

Залучення до чергувань лікарів амбулаторно-поліклінічних підрозділів лікувальних закладів, диспансерів, пологових будинків тощо проводиться за їх згодою та відповідно до діючого законодавства про працю.

Забороняється залучати до роботи в нічний час та до надурочних робіт осіб, які перелічені в статтях 55, 63 Кодексу законів про працю України.

Чергування в межах місячної норми робочого часу здійснюються штатними медичними працівниками за рахунок зменшення тривалості змін протягом місяця.

Якщо чергування здійснювалось у робочі дні згідно з графіком роботи в межах місячної норми робочого часу, то додаткова оплата (понад посадовий оклад) не проводиться.

Чергування за графіком у вихідний та святковий день в межах місячної норми робочого часу може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або в розмірі одинарної годинної ставки понад оклад (статті 72, 107 КЗпП України).

Лікарі та фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою можуть залучатися за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад з оплатою з фонду оплати праці.

У цьому разі оплата роботи, яка виконується у робочі дні тижня, проводиться в одинарному розмірі понад оклад, а у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день — у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад (статті 106, 107 КЗпП України.

За чергування у нічний час проводиться додаткова оплата в розмірах, установлених у пункті 3.2 розділу 3 цих Умов. У разі продовження працівником роботи внаслідок неявки працівника, якого замінює, до моменту закінчення зміни та неможливості замінити його іншим працівником оплата проводиться за фактично відпрацьовані години як робота в надурочний час (ст.106 КЗпП України.

Чергування понад місячну норму робочого часу не є сумісництвом.

Залучення працівників до чергувань понад місячну норму робочого часу можливе тільки в тих випадках, коли в закладі відсутні вакантні посади за цією спеціальністю.

Годинні та денні ставки, передбачені цим пунктом, визначаються виходячи з посадового окладу, встановленого з урахуванням підвищень”


Относительно материально-технического обеспечения работы на участке: да, логично, что технически Вы должны быть подготовлены к работе на участке, но практически это не реализуется.


Просмотров (4167) Категория: Права медработников 14.07.2010
Ключевые слова: участковый психиатр, дежурства по стационару, работа на участке, согласие
Добавить коментарий

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України