Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Попередження про зміну істотних умов праці та звільнення за п. 6 ст. 36 КЗпПУ

Спрашивает: Врач Игорь

Добрый вечер. В больнице от мед.работников требуют подписать бумагу, в которой пишется, что в связи с ограниченным финансированием и оптимизацией учреждеия всех переводят на 0,75 ставки, если кто-то не соласент, то после отработки 2 мес. будет уволен согласно КзоТ Украины ст.36 пункт 6. Что это за беспредел?! Прошу помощи.

Добридень, Ігоре!

У відповідності до ст. 32 Кодексу законів про працю України передбачено, що роботодавець має попередити працівників про зміну істотних умов праці (зокрема, про зменшення робочого навантаження) не пізніше, як за 2 місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Тобто у викладеному випадку дотримано всі вимоги законодавства.


Просмотров (654) Категория: Права медработников 26.08.2016
Ключевые слова: зміна істотних умов праці, попередження, звільнення на підставі п. 6 ст. 36 КЗпПУ
Добавить коментарий
Коментарии (1)

  Оксана  01.11.2016
Здравствуйте!Сохраняется ли категория врача- неонатолога при работе на должности врача- педиатра?

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України