Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Ночные дежурства при наличии малолетнего ребенка

Спрашивает: Врач Татьяна

Здравствуйте! Имеют ли право ставить мне ночные дежурства, если я в разводе, живу одна с ребенком? Ребенку 12 лет.

Здравствуйте, Татьяна.

Действующие положения Кодекса законов о труде (КЗоТ) содержат рекомендации относительно организации круглосуточной работы отдельных предприятий, к которым относятся медицинские учреждения. КЗоТ предусмотрены ограничения в привлечении отдельных категорий граждан к ночным дежурствам (извлечение):

Стаття 55. Заборона роботи в нічний час

Забороняється залучення до роботи в нічний час:

1) вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (стаття 176);

2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192);

3) інших категорій працівників, передбачених законодавством.

Робота жінок в нічний час не допускається, за винятком випадків, передбачених статтею 175 цього Кодексу. Робота інвалідів у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (стаття 172).


Стаття 175. Обмеження праці жінок на роботах у нічний час

Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.

Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується Кабінетом Міністрів України.

Зазначені у частині першій цієї статті обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім'ї.


Стаття 176. Заборона залучення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження

Не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.

Для женщин, имеющих детей старше 3-х лет вопрос об установлении ночных дежурств решается с руководством ЛПУ в каждом случае индивидуально. Для оспаривания решения руководства о назначении Вам ночных дежурств следует предоставить документы о разводе и сведения о том, что в Ваше отсутствие на время ночного дежурства никто не сможет обеспечить уход и присмотр за Вашим ребенком.

Желаю удачи в решении Вашего вопроса!


Просмотров (4591) Категория: Права медработников 01.02.2013
Ключевые слова: малолетний ребенок, ночные дежурства, медицинское учреждение, КЗоТ, ограничения для женщин
Добавить коментарий

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України