Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Критерии установления 2 группы инвалидности (по зрению)

Спрашивает: Пациент Александр

Здравствуйте, на данный момент я являюсь инвалидом второй группы по зрению. До 2003 года у меня была инвалидность 3 группы. Затем после оспаривания мне дали вторую группу на время обучения в институте (хотя МСЭК приходилось проходить каждый год). В этом году я заканчиваю обучение. На комиссии мне сказали, что это последний год и далее мне дадут третью группу пожизненно. Подскажите, пожалуйста, где я могу ознакомиться с критериями выдачи второй группы по зрению? Вижу только одним глазом, на втором 10% (первая строчка). За ранее, спасибо.

Здравствуйте, Александр.

Критерии установления групп инвалидности утверждены Приказом МОЗ Украины от 07.04.2004г. № 183 “Об утверждении Инструкции об установлении групп инвалидности”. Ниже привожу извлечения из этого приказа относительно критериев 2 группы инвалидности в оригинале (без перевода):

2. Критерії встановлення груп інвалідності

2.2. Друга група інвалідності

Підставою для встановлення другої групи інвалідності є стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, травмою або уродженим дефектом, що призводять до значного обмеження життєдіяльності людини, при збереженій здатності до самообслуговування, та не викликають потреби в постійному сторонньому нагляді, догляді чи допомозі.

Критеріями встановлення другої групи інвалідності є обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у вираженому ступені:

  • обмеження самообслуговування II ст.;
  • обмеження здатності самостійно пересуватися II ст.;
  • обмеження здатності до навчання II ст.;
  • обмеження здатності до трудової діяльності II ст.;
  • обмеження здатності до орієнтації II ст.;
  • обмеження здатності до спілкування II ст.;
  • обмеження здатності контролювати свою поведінку II ст.

До II групи інвалідності можуть належати також особи, які мають дві або більше хвороби, що призводять до інвалідності, наслідки травми або уроджені дефекти та їх комбінації, що в сукупності функціональних порушень призводять до значного обмеження життєдіяльності людини та її працездатності.

Друга група визначається інвалідам з дитинства (учням, студентам закладів освіти I-IV рівнів акредитації) за наявності ознак інвалідності на період навчання; після закінчення учбового закладу надається довідка про придатність їх до роботи внаслідок набуття професії.

Інваліди II групи можуть виконувати ту чи іншу роботу в спеціально створених умовах: в спеціальних для інвалідів цехах, де забезпечується організація особливого режиму праці (скорочення робочого дня, індивідуальні норми виробітку, додаткові перерви у роботі, суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм, медичний нагляд і систематична лікарська допомога і т. ін.), на спеціально створених робочих місцях, в надомних умовах з індивідуальним ритмом роботи без обов’язкових норм виробітку, з доставкою в необхідних випадках сировини додому та прийманням вдома готової продукції.

Інваліди II групи можуть виконувати не протипоказані види праці, в тому числі і висококваліфікованої, у будь-яких установах і на підприємствах різних форм власності, де адміністрація забезпечує спеціальні умови (наприклад, ненормований робочий день, невеликий обсяг роботи, необхідні перерви в роботі, режим харчування, окремі приміщення і т. ін.).


4. Анатомічні дефекти і прирівняні до них стани

4.2. Друга група інвалідності

4.2.1. Відсутність однієї легені і хронічна дихальна недостатність II ступеня внаслідок патологічних змін другої легені.

4.2.2. Стійкий повний птоз на обох очах після усіх видів відновного лікування та необоротні зміни органа зору з гостротою зору з переносною корекцією 0,05-0,08 або концентричним звуженням поля зору до 20 градусів від точки фіксації на обидва ока або на око, що краще бачить.

4.2.3. Параліч верхньої кінцівки з частковою афазією.

4.2.4. Параліч нижньої кінцівки з помірними розладами функції тазових органів.

4.2.5. Виражений верхній або нижній парапарез, виражений геміпарез.

4.2.6. Значні дефекти черепа (60 кв. см і більше), які не заміщені аутотканиною.

4.2.7. Кукса плеча чи передпліччя при помірному порушенні функції іншої верхньої кінцівки: привідна контрактура плечового суглоба I-II ст., деформувальний артроз ліктьового суглоба I-II ст., деформувальний артроз променево-зап’ястного суглоба I-II ст.; кукса кисті або передпліччя і кукса гомілки.

4.2.8. Екзартикуляція верхньої кінцівки в плечовому суглобі.

4.2.9. Кукса верхньої або нижньої кінцівки та глухота на обидва вуха.

4.2.10. Кукса верхньої або нижньої кінцівки та відсутність зору на одне око.

4.2.11. Екзартикуляція стегна.

4.2.12. Коротка кукса стегна при неможливості протезування.

4.2.13. Кукса обох гомілок.

4.2.14. Хибна кукса нижньої кінцівки або обох стоп на рівні суглоба Шопара при відсутності можливості медичної реабілітації і протезування.

4.2.15. Анкілоз кульшового суглоба з помірним порушенням функції другого кульшового суглоба (ПФС II).

4.2.16. Двобічний коксартроз (III-IV ст.).

4.2.17. Калова (сечова) нориця, неприродний задній прохід при неефективності або наявності протипоказань до оперативного втручання.

4.2.18. Кукса стегна при помірному порушенні рухових чи статичних функцій іншої нижньої кінцівки (деформувальний артроз кульшового суглоба I-II ст., неправильно зрослий перелом стегнової кісти зі скривленням осі, укороченням кінцівки на 2-3 см, фіброзний анкілоз колінного суглоба, помірна контрактура колінного суглоба, помірна контрактура гомілково-ступневого суглоба порушення функції суглоба II ст.), кукси обох гомілок, анкілоз кульшового суглоба з помірним порушенням функції другого кульшового суглоба порушення функції суглоба II-III ст., двобічний коксартроз.

4.2.19. Стан після ендопротезування двох кульшових чи двох колінних суглобів.


Просмотров (46594) Категория: Права пациентов 01.06.2010
Ключевые слова: 2 и 3 группа инвалидности, по зрению, МСЭК, Приказ МОЗ № 183, Инструкция по установлению групп
Добавить коментарий
Коментарии (31)

  Оля  28.02.2018
Можно ли получить группу при макулодистрофии и атрофии зрительных нервов?
  Виталий  08.11.2016
Оформлением никогда не занимался. Диагноз: Миопия высокой степени с дистрофическими усложнениями на глазном дне -14; -21 Какая группа возможна?? Спасибо.
  сердега наташа  16.09.2016
Моїй доці 6 років в неї амбліопія високого ступеня правого,косоокість кут 10 градусів та незначний астегматизм Чи можу я оформити інвалідність?
  Ирина  14.06.2016
Добрый день, проконсультируйте, пожалуйста, у меня миопия высокой степени обоих глаз (-12 и12.5). Можно ли с таким диагнозом рассчитывать на оформление какой-либо группы? Спасибо
  Александр  10.06.2016
Здравствуйте!Подскажите пожалуйста у меня кератоконус на обо глаза 2 и 3 стадии зрение -18 не вижу ни одной буквы на таблице Сивцева , могут ли мне дать группу инвалидности?
  Надія  18.05.2016
мій чоловык бачить на 40% чи має право на інвалід.групу
  валентина  28.03.2016
Доброго дня в мене таке питання моя плимянниця з 4 років у очках, зараз іі 15 років скажіть в неї у 2013 році такий був діагнос Сладний міопічний астигматизм правого ока.Міопія сер.Ст.лівого ока.Амбліопія сер.Ст.правого ока. При ступені ГЗ ОД=0.5в/о=-0,5ах90гр. OS=0,8в/о-4,0 А в 2015 році діагнос вроджена міопія вис...з астигматизмом обох очей...Амбліопія сер ст.. обох очей ГЗ ОД=0,3в/о-0,5ах90гр. OS=0.5в/о-4,0 напишіть будласка ці діагноси можна отримати інвалідність чи ні дякую чекаю відповіді
  Оля  11.03.2016
Добрий день чи має право на інвалідність моя дитина в неі вроджена катаракта лівого ока зробили операцію штучний кришталик в пів року зараз іі 4 роки дякую за відповідь
  оксана   26.01.2016
вмене зір ліве3 відсотки а праве ноль на яку групу я можу розчитувати
  людмила  22.01.2016
Добрий день я би хотіла запитати... я мала вроджену катеракту з дитинства. Мені в 2005 році зробили операцію але я на те око взагалі не бачу.... а на другому маю. 0.9 чи можу я оформити собі групу інвалідності... дякую за відповідь
  Катя  02.12.2015
Добрий день! У мого сина вроджений маятникоподібний різнокаліберний ністагм,складний гіперметропічний астигматизм OD=0.04 з кор в/=0.01 ROU +4.0 OS=0.04 з кор в/=0.01 ROU+6.0 він інвалід дитинства ,сказали що з таким діагнозом не дається,чи має він право на групу і яку?
  віталій  16.11.2015
4.2. Друга група інвалідності 4.2.2. Стійкий повний птоз на обох очах після усіх видів відновного лікування та необоротні зміни органа зору з гостротою зору з переносною корекцією 0,05-0,08 або концентричним звуженням поля зору до 20 градусів від точки фіксації на обидва ока або на око, що краще бачить.
  Артем  30.10.2015
добрий день! Маю до вас питання: У меня немає лівого ока, з 6 до 16 років був інвалід дитинства,з 16 років мені дали 2 групи,а потім в 18 років дали 3 на все життя. Але є проблема в тім,що я не можу працювати на багатьох професіях. Можливо,що МСЕК помилково дав мені 3 групу???
  Маргарита  22.09.2015
Я была инвалид с детства по зрению теперь я переоформила инвалидность на 2группу..интересует размер инвалидности в гривнах?
  Валентина  13.08.2015
Доброго дня, чи можу я оформити інвалідність при зорі 3 і 4%. І куди необхідно звернутися? Дякую за відповідь!
  Светлана  08.06.2015
Добрый день. У моего сына болезнь крона. Сейчас ему 18 и он учится и в высшем заведении. На МСЕКе нам установили 3 группу. Но насколько я поняла, в законе указано что инвалиды детства на моментобучения получают 2 группу. Подскажите, так ли это.
  людмила  25.04.2015
скажить бульласка в мене 3 група но я хочу другу чи маю право в мене миопия високои степени с осадком на очному дни зир в мене -18 на оба глаза и руки писля ожогив 4 пальци на правий руци видризани вси руки в рубцях я инвалид дитинства чи маю право на 2 групу бо на роботу з таким зором неберуть пишуть видкази
  Диана  24.03.2015
Здраствуйте!Подскажите пожалуйста,моему ребенку 11 лет,у него врожденная точечная катаракта обеих глаз и сложный астигматизм. Операция противопоказана. Скажите я могу ему оформить ивалидность детства по зрению...Спасибо за ответ!!!
  Оксана  15.02.2015
Здраствуйте!Подскажите пожалуйста,моему ребенку 1 годик,у него врожденная точечная катаракта обеих глаз,сейчас у него ухудшилось зрения одного глаза...Скажите я могу ему оформить ивалидность детства по зрению...Спасибо за ответ!!!
  Наталія  05.02.2015
Доброго дня чи маю я право на інваліднісь якщо у мене зір -9(це було 2013році наприкінці, це не була у окулиста в 2015 ) дякую за відповідь.
  Владимир  24.09.2013
здравствуйте.мне 47 лет 2006 год кератоконус операция Филатова Одесса. 2008 глаукома вторична операция правый глаз только движение пальцев инвалидность 3 група 2009. атрофия зрительного нерва переосвидетельствование каждый год может надо пожизненно група или 2 група как оно по закону от врачей ничего не узнать спасибо заранее
  Алена  03.08.2013
Здравствуйте, я меня 2 группа не рабочая по зрению ( пигментная дистрофия сетчатки обеих глаз), мой сын (14 лет) может быть мне сопровождающим? Возможно ли это оформить? И еще один вопрос: сын может оформить бюджетную форму обучения? ( так как я на группе) или это ни как не действует?
  Ольга  25.04.2013
Здраствуйте. Очень срочно нужна консультацыя. Даные которые дали в центре микрохирургии глаза: ОД-21 ОС-22 ОД-0,01 в тумане ОС-0,02 в тумане Зрение -20 Могу выслать фотографии справки на МСЕК Наш раеный врач(поликлиники) говорит,что не можно получить инвалидность. Помогите , проконсультируйте. Это срочно. Заранее спасибо.
  вячеслав  26.03.2013
Мне 40,в прошлом году удалили глаз из-за меланомы,был год на 2-ой группе теперь хотят перевести на 3-ю.Какая мне положена?
  Мария  19.03.2013
Здравствуйте,у меня 2 группа инвалидности по зрению(катаракта с правосторонним лентиконтусом)Мне она дается на 1год,если я сделаю операцию,я буду считаться инвалидом и дальше,то есть мне дадут 3 группу?
  Ксюша  28.09.2012
моё зрение левый глаз -9,5 ,а правый -16.5. с коррекцией в -9 вижу левым глазом 0.09 ,а правым ничего. ответьте пожалуйста,какая группа мне положена?
  Лан   25.04.2012
у меня зрение -10 на обоих глазах, имею ли я право на оформление инвалидности?
  сергій   19.03.2012
чи маю я право на інвалідність при діагнозі - міопія обох очей високого ступеня, дегенерація сітківки, ускладнена катаракта обох очей
  Елена   17.02.2012
Добрый день, уважаемые пользователи! Благодарим за Ваш интерес к нашему ресурсу. Вопросы, на которые Вы желаете получить ответ, необходимо задавать в соответствующем разделе: http://103-law.org.ua/AskQuestion.aspx
  Михаил   16.02.2012
Я-ребёнок инвалид по зрению.Мне исполнилось 18-ть лет,и надо получать группу инвалидности.У меня зрение на правом глазу 100%,а на левом 3%.Какую группу мне дадут?Диагноз - хориоретинальный рубец,частичная атрофия зрительного нерва.
. . .
Посмотреть остальные 1 коментарии ...

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України