Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Ежегодные отпуска медицинским работникам

Спрашивает: Медсестра Татьяна

Здравствуйте, помогите, пожалуйста, разрешить такую ситуацию. Моя мама работает более 10 лет в Херсонской больнице им. Лучанского в отделении "кардиология" медсестрой. Раньше им каждый год предоставлялся оплачиваемый, плановый отпуск 31 день. В этом году, кто успел, летом отгуляли 31 день, моя мама собиралась брать отпуск осенью, но ей сказали, что с августа вошел в силу какой-то новый закон и теперь медработникам будет предоставляться только 24 дня оплачиваемого отпуска, а еще из этого отпуска будут высчитывать отпуск за свой счет, больничный, а также дни, когда мама проходила курсы повышения квалификации (в феврале этого года). Действительно ли есть такой закон или он действует только в этой больнице? Насколько вообще все это законно? Кстати, моя мама еще является опекуном несовершеннолетней девочки, за что ей наверняка тоже полагается дополнительный отпуск. Помогите пожалуйста. Заранее спасибо.

Здравствуйте, Татьяна.

Дополнительные оплачиваемые отпуска медицинским работникам никто не отменял. Закон Украины содержит следующие виды отпусков (извлечение из законодательства):

Стаття 4. Види відпусток

Установлюються такі види відпусток:

1) щорічні відпустки:

основна відпустка (стаття 6 цього Закону);

додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону);

додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону);

інші додаткові відпустки, передбачені законодавством...

...4) соціальні відпустки:...

...відпустка у зв'язку з усиновленням дитини (стаття 18-1 цього Закону);

додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону);

Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.


Стаття 7. Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та її тривалість

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов'язаних із негативним впливом на здоров'я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, цехів, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.

Конкретна тривалість відпустки, зазначеної в частині першій цієї статті, встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.


Стаття 8. Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці та її тривалість

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:

1) окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, - тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабінетом Міністрів України;

2) працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.


Относительно отпусков, предоставляемых родителям, имеющим малолетних детей:

Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.


Ваша мама имеет право обратиться в отдел кадров, написать заявление с просьбой предоставить дни неиспользованного дополнительного отпуска. Если руководство ЛПУ откажет ей в предоставлении такого отпуска, она имеет право обратиться в суд за восстановлением своего нарушенного права.

Желаю удачи в отстаивании своих прав!


Просмотров (9744) Категория: Права медработников 23.11.2011
Ключевые слова: медсестра, дополнительный отпуск, родители, имеющие детей
Добавить коментарий
Коментарии (3)

  Рита  15.07.2014
Здравствуйте. Отработала пол года мед. регистратором в поликлиники. Брала отпуск на 2 недели. Через сколько теперь я смогу получить отпуск и сколько?
  Елена   23.11.2011
;-)) Главное, чтоб консультация помогла решить вопрос!
  Татьяна   23.11.2011
спасибо большое за помощь, Елена

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України