000
Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Доплаты и надбавки медсестре (пенитенциарная система, спецконтингент)

Спрашивает: Медсестра Ирина

Дополнительный вопрос: Какой процент надбавок и доплат положено выплачивать медработникам пенитенциарной системы спецконтингента психбольницы? Заранее благодарю за ответ

Здравствуйте, Ирина.

Вам должны выплачивать надбавки и доплаты в размерах, не менее :

- надбавка за выслугу лет – 30% (если я не ошибаюсь, Ваш стаж работы более 20 лет);

- доплата за работу в ночное время – не менее 20 % тарифной ставки. Конкретный размер такой доплаты устанавливается в Коллективном договоре на основании Отраслевого соглашения профсоюза медицинских работников (не менее 35 %). Ниже привожу извлечение из КЗоТ и Приказа МОЗ № 308/519:

Стаття 108 КЗоТ. Оплата роботи у нічний час

Робота у нічний час (стаття 54) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.”

3.2. Доплати за роботу в нічний час

3.2.1. Працівникам (у т.ч. водіям санітарних автомобілів, які є в штаті автотранспортних підприємств та інших організацій), які залучаються до роботи в нічний час, здійснюється доплата в розмірі 35 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час.”

[Работой в ночное время считается время с 22.00 до 6.00 - 8 рабочих часов]

- увеличение тарифной ставки при наличии категории – в зависимости от категории, которая у Вас есть. Процент исчисляют исходя из ставки работника I тарифного разряда (санитарка).

-доплата в связи с вредными и тяжёлыми условиями труда. В связи с тем, что спецконтингент Вашего ЛПУ может быть не только с психическими заболеваниями, но быть и ВИЧ- или тубинфицированными, ниже привожу извлечения из КЗоТ и Приказа МОЗ № 308/519:

Стаття 100 КЗоТ. Оплата праці на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я

На важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається Кабінетом Міністрів України.”

2.4.5. У зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці

1. Посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3, підвищуються на 25 та 15 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

[25 % - за работу с психбольными; 15 % - за работу с тубинфицированными]

2. Посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), які працюють з вірусом імунодефіциту людини, підвищуються на 60 відсотків (додаток 4).

[доплата 60 % проводится пропорционально за фактически отработанные часы с таким контингентом пациентов]

3. Посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), зайнятих оглядом та наданням медичної допомоги тим, хто постраждав у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС, підвищуються на 25 відсотків (додаток 5).

[при наличии таких пациентов]”

Конкретный перечень должностей работников, которым должностные оклады (тарифные ставки) повышаются в связи со вредными и тяжелыми условиями труда, утверждается руководителем заведения, учреждения по согласованию с профсоюзным комитетом в зависимости от функциональных обязанностей и объема работы во вредных и тяжелых условиях труда.

- доплата за работу с дезсредствами – 10 % тарифной ставки.

“3.4.7. Працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).”

- за работу в выходной или праздничный день:

Стаття 107 КЗоТ. Оплата роботи у святкові і неробочі дні

Робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:<>

1) відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.”

- премии, материальная помощь – размер индивидуален (в зависимости от финансовых возможностей предприятия).

Ниже привожу извлечения из КЗоТ и Приказа МОЗ № 308/519 относительно других (непостоянных) видов надбавок и доплат:

Стаття 105 КЗоТ. Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.


3.1. Доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт

3.1.1. Професіоналам, фахівцям, технічним службовцям та робітникам, які виконують у тому ж самому закладі, установі поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою.

Конкретний розмір цих доплат установлюється керівником закладу, установи залежно від кваліфікації працівника, складності та обсягу виконуваних робіт.

3.1.2. Доплати за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт провадяться у розмірі до 50 відсотків посадового окладу працівника. Зазначені доплати встановлюються працівникам за умови виконання ними роботи меншою чисельністю працівників, ніж за встановленими нормами (нормативами).”


Стаття 106 КЗоТ. Оплата роботи в надурочний час

За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за всі відпрацьовані надурочні години.

У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті.

Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.”


Просмотров (6742) Категория: Права медработников 03.06.2010
Ключевые слова: доплаты, надбавки, увеличение оклада, ночное время, за вредные условия труда
Добавить коментарий

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України