Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Должен ли врач в обязательном порядке аттестоваться на категорию?

Спрашивает: Врач Игорь

Ответьте, пожалуйста на вопрос уже ранее заданный на сайте Здравствуйте! Я работаю врачом УЗИ без категории. Уже прошло 5 лет и мне необходимо получать 2 квалификационную категорию. Я прошла тематические и предаттестационные курсы. Но проходить аттестацию и получать 2 категорию не хочу. Каким образом я могу сохранить свою квалификацию и работать дальше без категории? Учитывая, что все курсы необходимые пройдены. Эти курсы могут засчитать как курсы стажировки? Куда и какие документы мне необходимо подать, чтобы просто продлить сертификат о специализации. В вопросе задан вопрос о том, куда и какие документы надо подавать. Дело в том, что такое продление не позволяют в Академии последипломного образования, мотивируя это тем, что сдавать на категорию- врач обязан. Разъясните, пожалуйста процедуру.

Здравствуйте, Игорь.

Для того, чтоб Вы не сомневались в добровольности прохождения курсов, даю Вам извлечение из приказа об аттестации:
"...1.10. Атестація на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій проводиться за бажанням лікаря. Лікарі, які протягом року після закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації не виявили бажання і не подали документи на чергову атестацію, крім випадків, передбачених п.4.2 цього Положення, та лікарі, яким за рішенням атестаційної комісії відмовлено у присвоєнні (підтвердженні) другої кваліфікаційної категорії, підлягають атестації на визначення знань та практичних навиків з підтвердженням звання "лікар-спеціаліст" після проходження стажування.
Особи, яким присвоєна кваліфікаційна категорія, проходять атестацію на її підтвердження не рідше одного разу в п'ять років....
... 4.2. Від атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії звільняються вагітні жінки та особи, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, згідно з чинним законодавством. Термін їх чергової атестації відповідно переноситься.
У випадку виробничої необхідності або з інших об'єктивних причин термін атестації лікарів на підтвердження кваліфікаційної категорії може бути перенесено наказом по органу охорони здоров'я, де має атестуватися лікар на строк не більше одного року."
Т.е. после прохождения курсов в Академии Вам должны были выдать документы о прохождении курсов, рекомендации для аттестации на категорию и сертификат врача-специалиста на 5 лет без категории. По большому счету, Вам необходимо было проходить не ПАЦ, а ПК (повышение квалификации) без последующей аттестации на присвоение категории.
Возвращаясь к сути Вашего вопроса: аттестоваться на категорию - это дело добровольное. Подтверждать сертификат специалиста, что иметь возможность практиковать, да, Вы должны. А вот аттестация на категорию - добровольное дело. Вы можете не желать получать категорию - и не аттестуйтесь на нее.
Готовы предложить Вам помощь в оформлении официального запроса в госорганы для получения официального ответа.


Просмотров (5369) Категория: Права медработников 11.08.2014
Ключевые слова: аттестация на категорию, по желанию врача, запрос в госорганы, ПАЦ, ТУ, повышение квалификации
Добавить коментарий
Коментарии (2)

  Олена  01.03.2016
Добрий день! Порядок видачі путівок є непрозорим - це факт. Також відомі непоодинокі факти зловживань з боку співробітників департаментів при видачі путівок. Варіантів проходження ПАЦ у Вас як мінімум 2: 1) чекати у черзі, як Вам було запропоновано; 2) пройти курси за власний кошт.
  Людмила  29.02.2016
Я молодий спеціаліст.Університет закінчила в 2011.Інтернатура 2 роки.В серпні 2016 вже буде 3 роки як я відпрацьовую на селі.Сертифікат дійсний до 2018.З місця роботи мене за рік ( в 2015 ) запланували на проходження ПАЦ .В списках я є ,але путівку мені в управлінні не дають.Бо вже роздали всім і мені не вистачило,бо для таких в останню чергу.Або хтось відмовиться і тоді мені дадуть.Я не хочу чекати ще рік,хотіла б пройти курси і атестуватись у вересні.Чи мають право мені відмовляти і чи є інші варіанти ?

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України