Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Адміністрація ЦРБ відмовляється виплачувати доплату за работу в сільській місцевості.

Спрашивает: Фельдшер Володимир

Доброго ранку. Адміністрація райлікарні відмовляє у виплаті доплати за роботу в сільській місцевості на основі того, що в відповідному розділі наказу "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" право мають тільки помічники сімейних лікарів-медичні сестри загальної практики сімейної медицини, а фельдшера такими не являються. Чи дійсно це так? На які ще нормативні акти можна посилатися? Про себе: завідуючий ФАП, фельдшер, стаж роботи в сільській місцевості 20 років.

Здравствуйте, Володимир.

У зазначеному Вами документі дійсно перелічені окремі категорії середнього медичного персоналу. А при визначенні доплати за роботу у сільській місцевості не зазначені фельдшери та акушерки. Але в цьому ж документі перелічені медичні працівники, які відповідають посаді сестри медичної загальної практики - сімейної медицини (витяг):

2.2.8 Тарифні розряди посад фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою

…* Сестрам медичним, призначеним на посади сестер медичних загальної практики, зберігається протягом 3 років кваліфікаційна категорія за спеціальностями “фельдшер”, “фельдшер швидкої допомоги”, “акушерка жіночої консультації”, “медична сестра стаціонару”, “медична сестра поліклініки”, “медична сестра дитячого стаціонару”, “медична сестра дитячої поліклініки”.”

Зазначу важливу деталь: Довідник кваліфікаційних характеристик. Випуск 78. Охорона здоров’я не містить серед переліку посад середнього медичного персоналу посаду “сестра медична загальної практики - сімейної медицини”. Звідси витікає, що Наказ МОЗ та Мінпраці та соцполітики № 308/519 суперечить іншим нормативним документам.

У такому випадку має застосуватись таке поняття як аналогія права – тобто надання тих самих пільг працівникам з такою самою кваліфікаційною категорією. У разі, якщо такі пільги не надаватимуться певній частині працівників, це розцінюється як дискримінація, яка заборонена Конституцією України.


Просмотров (3689) Категория: Права медработников 27.04.2010
Ключевые слова: завідувач ФАП, фельдшер, сестра медична загальної практики - сімейної медицини
Добавить коментарий

Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України