000
Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Тимчасово переселеним громадянам України надаватиметься гарантований обсяг медичної допомоги

Батьки школярів та дошколят, які вже визначилися, що їхні діти відвідуватимуть школу чи дитячий садок за місцем тимчасового переміщення, можуть пройти щорічний медичний огляд у медичних закладах на місці
Категория: Права пациентов
Комментировать


Бліц-інтерв’ю заступника Міністра охорони здоров'я Наталі Лісневської


Медико-правовий портал «103-law.org.ua» з огляду на нинішню ситуацію в країні, тимчасове переселення громадян України з Луганської та Донецької областей, звернувся до заступника Міністра охорони здоров'я Наталі Лісневської, яка нині курує питання надання медичної допомоги тимчасово переселеним громадянам , за роз’ясненнями.

103-law.org.ua: Наталя Олександрівно, багато наших співвітчизників із Сходу країни нині покинули домівки та переселилися до Центральної та Західної України. Яким чином МОЗ України забезпечуватиме надання медичної допомоги переселенцям?

Н.О.: Зараз ми всі переживаємо дуже непрості часи, як відомо, на сході проводиться антитерористична операція. Тому багато мешканців Луганської та Донецької області опинилися у надзвичайно складному становищі та вимушені переїжджати до місць тимчасової дислокації або до своїх родичів по всій Україні. Звичайно, ми намагаємось дотримуватися всіх взятих перед суспільством зобов’язань, у тому числі забезпечуємо переселенцям гарантований обсяг медичної допомоги. В першу чергу, МОЗ спільно із Соціальною службою веде реєстр тимчасово переселених осіб. Ми передали до місцевих Департаментів охорони здоров'я інформаційні документи про порядок встановлення тимчасово переселених осіб на облік до медичних закладів, про ведення медичної документації та з інших організаційних питань. Тому я впевнена, що незважаючи на всі непрості обставини, люди отримають професійну медичну допомогу повною мірою.

103-law.org.ua: С еред переселенців є люди, які мають хронічні захворювання та/або потребують надання спеціалізованих видів медичної допомоги. Яким чином надаватиметься такий вид медичної допомоги?

Н.О.: Важкохворі люди та пацієнти із хронічними захворюваннями, яких вдома спостерігали вузькі фахівці, мають звернутися за місцем тимчасової реєстрації до лікаря загальної практики - сімейної медицини із своєю медичною документацією. Потім їх мають обов’язково скерувати до відповідного спеціаліста. Якщо ж відповідних медичних документів немає, то треба самостійно розповісти лікарю загальної практики про всі хронічні захворювання та спільно з ним виробити подальший план медичного спостереження: чи це буде нагляд з боку лікаря загальної практики, чи рекомендація щодо тимчасового встановлення на облік до вузького фахівця відповідного профілю. У будь-якому випадку, тяжкохвора людина або людина із хронічними захворюваннями, яка потребує постійного медичного догляду, має якнайшвидше зареєструватися у найближчому медичному за кладі.  Але якщо людина, з тих чи інших причин, сама не хочереєструватися та не звертається за спеціалізованою допомогою, на жаль, МОЗУкраїни та місцеві органи охорони здоров'я не можуть проконтролювати наданняпрофесійного медичного нагляду. Ми просто не володіємо такою інформацією.  Тому я сподіваюсь на розуміння та самосвідомість наших громадян. Будь ласка, не жартуйте зі своїм здоров’ям.

103-law.org.ua: Серед тимчасово переміщених громадян є діти всіх вікових груп, у т.ч. такі, що відвідували вдома організовані колективи – дитячі садки та школи. Існує ймовірність того, що 1 вересня більшість дітей буде відвідувати школу не вдома, а по місцю переселення. Яким чином МОЗ України забезпечить щорічні медичні огляди школярів?

Н.О.: Батьки школярів та дошколят, які вже визначилися, що їхні діти відвідуватимуть школу чи дитячий садок за місцем тимчасового переміщення, можуть пройти щорічний медичний огляд у медичних закладах на місці. Процедура традиційна: спочатку треба зареєструватися у місцевих органах влади як тимчасово переміщена особа. Далі, звернутися до найближчого або самостійно вибраного державного медичного закладу та написати заяву на ім’я головного лікаря про взяття дитини на облік. Після цього, можна оформити медичну картку та надалі отримувати професійні медичні послуги. Я звертаю вашу увагу: будь ласка, реєструйтеся та звертайтеся до нас за медичною допомогою. МОЗ України та місцеві департаменти охорони здоров'я не мають повної достовірної інформації про кількість переселених громадян. Ще раз наголошую: якщо у вас виникли будь-які запитання щодо порядку встановлення на облік або інших організаційних моментів, вам завжди допоможуть та вислухають спеціалісти гарячої лінії МОЗ України: 0-800-801–333.

Інтерв’юер: Олена Беденко-Зваридчук



Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3208) 08.08.2014 Теги: медична допомога, тимчасово переміщені особи, медичний заклад, реєстрація
Добавить коментарий
Коментарии (2)

  Администратор  14.01.2015
Добрый день! Для решения Вашего вопроса по сути рекомендуем обратиться на "горячую линию" Минздрава 0-800-801-333
  Виктор  11.01.2015
Моя сестра вынуждена была сейчас вернутся в Донецк для прохождения перекомиссии для подтверждения инвалидности,инвалид детства.Я думаю что уже там не имеют права проводить эту процедуру.Прошу срочно ответить. 0676235063


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України