Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Соціальні виплати при народженні дитини в 2013 році

У запропонованому матеріалі Ви знайдете відповіді на найактуальніші питання, які найчастіше виникають у молодих батьків при народженні дитини, з актуалізацією змін на початок 2013 року
Категория: Права пациентов
Комментировать


Нормативна база, що регулює питання виплат при народженні дитини, дуже часто змінюється. Удосконалюється порядок звернення громадян та надання виплат, змінюються розміри допомоги тощо.
У запропонованому матеріалі Ви знайдете відповіді на найактуальніші питання, які найчастіше виникають у молодих батьків при народженні дитини,  з актуалізацією змін на початок 2013 року.

Кому і коли виплачують матеріальну допомогу на дитину?

Матеріальну допомогу родині / одинокому з батьків призначають і виплачують при народженні живої дитини. Виплату матеріальної допомоги проводять також опікуну або піклувальнику при усиновленні / встановлення опіки за рішенням суду.
Обов'язковими умовами для одержання виплат є подальший розвиток дитини і забезпечення догляду за ним особою, яка звертається за виплатою матеріальної допомоги при народженні дитини.
Якщо дитина народилася мертвою (мертвонародження) або померла (перинатальна або дитяча смерть), допомога не призначається. При малюковій смерті, коли дитина була жива якийсь час і виплати вже проводилися, виплати припиняються.
Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що звернутися за призначенням виплат необхідно не пізніше 12-ти календарних місяців після народження дитини або набуттям чинності рішення суду про встановлення опіки / піклування над дитиною.

Куди звертатися за нарахуванням і виплатою допомоги при народженні / усиновленні дитини?

Призначення і виплату матеріальної допомоги при народженні дитини проводить Соцзабез - відділ / управління соціального захисту населення при районній державній адміністрації - за місцем реєстрації або фактичного проживання (у даний момент, місце реєстрації та фактичного проживання, дуже часто, не збігаються!).

Які документи необхідно надати в Соцзабез?

Зазвичай, ще до народження дитини батькам пропонують відвідати Соцзабез і надати частину документів, необхідних для призначення та виплати матеріальної допомоги. Після народження дитини необхідно буде надати відсутні документи.
Так званий пакет документів для оформлення матеріальної допомоги складається з:
1.  Паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
2.  Заповненої заяви про нарахування та виплату матеріальної допомоги;
3.  Наданої копії Свідоцтва про народження дитини;
4.  Оригіналу Виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про реєстрацію народження дитини для виплати допомоги у зв'язку з її народженням або Довідку для призначення допомоги при народженні, яка видається виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради.
Виписку видають в РАГС, де реєстрували народження дитини.
Жінки, які є громадянками України, але народили дитину за кордоном, надають виданий компетентним органом країни перебування і легалізований в установленому порядку в Україні документ, що засвідчує народження дитини, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України;
5.  Копію Рішення суду про усиновлення або встановлення опіки - подають тільки опікуни / піклувальники;
6.  Довідку про склад сім'ї, видану ЖЕКом або місцевої сільської / селищної адміністрацією;
7.  Копію Свідоцтва про народження кожної дитини, яку включають при визначенні розміру допомоги.
Зверніть увагу! Копію Свідоцтв про народження дітей подають сім'ї, в яких вже є діти (народжені або усиновлені);
8.  Відомості про відкриття банківського рахунку по соціальній програмі (соціальна картка).

Який розмір матеріальних виплат з 01 січня 2013 року?

У зв'язку з тим, що розмір виплат залежить від розміру прожиткового мінімуму для дітей до шести років, встановлених на день народження дитини, тому він варіює.
У Законі України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що допомога при народженні дитини надається у сумі:
на першу дитину - кратній 30-ти розмірам прожиткового мінімуму;
на другу дитину - кратній 60-ти розмірам прожиткового мінімуму;
на третю і кожну наступну дитину - кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму.

Орієнтовний розмір матеріальних виплат при народженні дитини протягом 2013 року (відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік»):

Кількість дітей


Дата зміни
прожиткового
мінімуму

Перша дитина

Друга дитина

Третя і наступні діти

01 січня 2013 р.                      
29160 гривень
Перша виплата - 9720 грн.;
Далі - по 810 грн. рівними частинами протягом 24 місяців
58320 гривень
Перша виплата - 9720 грн.;
Далі - по 1012,5 грн. рівними частинами протягом 48 місяців
116640 гривень
Перша виплата - 9720 грн.
Далі - по 1485 грн. рівними частинами протягом 72 місяців
01 грудня 2013 р.
30960 гривні
Перша виплата - 10320 грн.;
Далі - по 860 грн. рівними частинами протягом 24 місяців
61920 гривні
Перша виплата - 10320 грн.
Далі - по 1075 грн. рівними частинами протягом 48 місяців
123840 гривні
Перша виплата - 10320 грн.
Далі - по 1576,67 грн. рівними частинами протягом 72 місяців

Опікуну допомога при народженні дитини на кожну взяту під опіку дитину призначається в розмірі, установленому при народженні першої дитини.

Вік старших дітей і розмір допомоги на новонародженого

Розмір допомоги визначається виходячи з кількості новонароджених і усиновлених дітей (у тому числі вже померлих), які знаходились до народження новонародженого на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини).
Однак при повторному шлюбі при розрахунку розміру допомоги не враховують дітей чоловіка, старше 18 років, якщо дружина їх не всиновлювала.
Також, у разі відмови жінки від виховання власних дітей або передачі на виховання іншій особі, при розрахунку розміру допомоги при народженні цих дітей не враховують.

Який розмір допомоги в разі народження кількох дітей?

При народженні двох і більше дітей одномоментно (двійня, трійня і т.д.) кожна дитина з їх числа вважається наступною. Якщо це перші пологи першими дітьми, то перший народжена дитина вважається першою, друга - другою і т.д. При повторних пологах в сім'ях, де є дітки, обчислення кількості дітей для призначення допомоги відбувається зі поправкою («нумерацію» продовжують з наступної дитини).

Повторний шлюб і розмір допомоги

При народженні дитини у повторному шлюбі враховуються всі діти, яких виховує сім'я, тобто якщо в сім'ї виховується 1 дитина, то новонароджений є другою дитиною в сім'ї, розмір допомоги призначають як при народженні другої дитини.

Коли припиняються виплати матеріальної допомоги при народженні дитини?

По-перше, після закінчення терміну виплат.
По-друге, достроково, якщо:
- Одного або обох батьків позбавлено батьківських прав і дитина передана під опіку державі або опікуну;
- Дитину забрали в одного або обох батьків без позбавлення батьківських прав;
- Одного або обох батьків позбавлено волі;
- Відмова одного або обох батьків / опікуна від виховання дитини;
- Нецільове використання коштів, незабезпечення необхідного догляду та виховання дитини;
- Дитина передана тимчасово на повне державне забезпечення;
- Припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
- Усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, якщо раніше така дитина перебував під опікою / піклуванням особи;
- Смерті дитини;
- Смерті одержувача допомоги;
- Невідвідування дільничного педіатра / сімейного лікаря, який спостерігає дитину у віці до 1 року.

Рішення про припинення виплат приймає Соцзабез.
Виплата допомоги припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому виникли вищевикладені обставини.

Чи можливо відновити виплату?

У деяких випадках виплата допомоги, яку припинили виплачувати, може бути відновлена (крім випадків смерті дитини і її усиновлення).
Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, зобов’язана усунути дію причин, за яких матеріальну допомогу перестали виплачувати, і звернутися протягом 6 місяців після припинення виплати допомоги в Соцзабезі з письмовою заявою.
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (99160) 05.02.2013 Теги: допомога при народженні дитини, розмін у 2013 році, усиновлення, батьківські права
Добавить коментарий
Коментарии (100)

  ірина   23.11.2015
Доброго дня! Вийшла заміж і проживаю в Польщі, маю українське громадянство, у вересні народила сина, чи маю право подавати документи на виплату допомоги при народженні дитини.
  ірина   23.11.2015
Доброго дня! Вийшла заміж і проживаю в Польщі, маю українське громадянство, у вересні народила сина, чи маю право подавати документи на виплату допомоги при народженні дитини.
  Лідія  20.10.2015
В мене синочок родився 22.09.2012 року,виплачували допомогу до трьох років,так чи ми маємо право на виплату до 4 років.Чоловік не працюю,а я сама маю ФОП а доход я маю 600грн.
  ЛЮБОВ   08.10.2015
Яна в цому місяці ви довжні получити виплати
  Василина  08.10.2015
Добрий день!Скажіть будь-ласка,мене цікавить таке питання,яку я повинна отримувати грошову допомогу від держави!У мене 2-е діточок,старша дівчинка народилася 07.02.2012 року,менший хлопчик 18.08.2013 року!На данний момент я отримую тільки 1012.5 гриветь!Може тому,що у нас повноцінна сім"я і у нас є квартира!Також чоловік працює-отримує 2200!
  ЛЮБОВ  08.10.2015
Дівчатка мать одиноку підняли на 50 гр я нерозумію чи в собесі брешут чи реально так яцинук сказав що на 350 до 650 піднімут а мені підняли на 50 грн
  Диана  09.09.2015
Скажіть будь ласка я народила другу дитину в 26.01.2013 року, але допомогу я отримувала лише три роки. По якій причині мені не виплатили до чотирьох?
  Яна  16.08.2015
скажіть будь ласка, якщо я подала документи на допомогу при народження дитини 11.08.2015 коли буде виплата?
  Олексій  25.06.2015
Я Українець жінка молдаванка ми розписані яле вона не приписана на Україні,чи можу я отримати допомогу на новороджену дитину.
  Олексій  25.06.2015
Я Українець жінка молдаванка ми розписані яле вона не приписана на Україні,чи можу я отримати допомогу на новороджену дитину.
  Таня  10.06.2015
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, в 2013 р. народила двійню, рік отримувала по 130 грн на кожну дитину,потім 2015 р. з досягнення 2-х річного віку нарахували тільки першій дитині 130 грн., а на другу дитину нарахувань 130 грн. не буде???
  Анна  24.02.2015
Друга дитина народилась в червні 2013 року. Зараз отримую щомісячну виплату в розмірі 1000,00грн. Говорять, що таку суму я буду отримувати до 2-х років, а потім лише по 130грн. Чи це правильно?
  Юлія  10.01.2015
мій син має півтора рочки ,нещодавно розлучились з чоловіком суд елементи ще не призначив чи матиму я кусь додаткову допомогу на малечу?та які документи потрбні на переподачу?за 800гривень вижити двом з детиною нереально
  Анна  29.07.2014
Якщо дитина народилася за кордоном (у зв'язку з становищем в країні досі там і перебуває), їй вже виповнився один рік, чи можна зараз отримати допомогу на дитину, якщо зібрати всі необхідні документи
  YFNFKB  15.07.2014
кому прийщли вже гроши?
  віта  11.07.2014
Скажіть будь ласка в мене 2 дітей до 3-х років ми отримували 130грн.,і по доходах їх далі виплачуватимуть чи ні???
  Саша  10.07.2014
Скажіть, будь ласка, чи можу я отримати допомугу при народженні на другу дитину всю суму відразу для придбання житла,оскільки я з двома дітками проживаю в будинку разом із батьками.Дякую.
  валентина  09.07.2014
скажіть будь ласка як часто я мая право подавати документи на переоформлення допомоги по догляду за дитиною до 3х років? мені відмовили. сказали що можу тільки раз в 6 місяців
  виктория  08.07.2014
Добрий день! Чи буду получати гроші які розбили на 4рокі коли помінявся новий закон з1липня
  Катерина  03.07.2014
Добрий вечір! Моя дитина народилась в квітні 2013року, на які виплати я можу розраховувати як мати-одиночка?
  Марина  29.06.2014
Доброго дня скажіть будь ласка якщо дитина народилася в італії. А в посольстві оформили документи що дитина є громадянкою України мати також громадянка України то можливо отримати матеріальну допомогу?
  леся  19.06.2014
cкажіть чи відмінені соц виплати у мене 2 дітей одному 1 і 3 місяці другому буде 7 09 2014 три роки
  Тетяна  14.06.2014
Доброго дня. Роз'ясніть будь ласка наступне. 20 травня в нас народилася двійня. Поки що не маємо змоги здати документи на отримання допомоги при народженні. Якщо ми здамо їх після першого липня, чи означатиме це, що ми отримаємо допомогу за новим законом (по 41280грн),чи допомога нараховується по даті народження дітей?
  ІННА  03.06.2014
В МЕНЕ 2 ДІТОК,СТАРШОМУ 2,8:МЕНЬШІЙ 8 МІСЯЦІВ.ПО ДОХОДАХ І 130 Я ПОЛУЧАЮ НА ДВОХ,Я ТАК РОЗУМІЮ,ЩО З 1 ЛИПНЯ Я НЕ БУДУ ПОЛУЧАТИ НІЧОГО.РОЗЯСНІТЬ МЕНІ БУДЬ ЛАСКА,БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА
  инна  03.06.2014
Краще би познімали зарплатню з тих ,хто протирае штанці у верховній раді,а не з бідолашних дітей.Якби в Яценюка,Тульчинова,Порошенка,Кличка,і їм подібних,були маленькі дітки,і не було ніяких доходів,вони би подумали,а так їм український народ по -барабану,аби при владі бути,дибіли е дибіли.Вони хіба знають що зараз все таке дороге,і помперси,крема,і одежка,і молочні продукти,і мясні продукти,все.Я в шоці з ціеї шайки упирів!!!!!!!!!!!
  ЛЕСЯ  01.06.2014
ЧОМУ СКОРОЧОЮТЬ ДОПОГИ НА ДІТЕЙ ВИ БАЧИЛИ ДИТЯЧІ МАГАЗИНИ ШО РОБИТЬ СЯ ЯКІ ЦІНИ ШО ВИ ТАМ СИДИТЕ І ЗАКОНИ ДУРНІ ПРИЙМАЄТЕ ВИ КРАЩЕ ДУМАЙТЕ ШО З ЕКОНОМИТИ А НЕ НА ДІТЯХ
  юра  22.05.2014
Доброго дня. Скажіть будь ласка якщо моя друга дитина народилась 12 квітня 2014р. То ми будем отримувати кошти як за законом за 2013р. чи той який набуде чинності з 1 липня 2014р.?
  Vika  03.05.2014
Доброго дня! Я народила дитину в вересні 2013 року, а документи до соцебезу подала у березні 2014 року, щодо нарахування допомоги на дитину. За минувші сім місяців мені буде виплачуватимь допомога?
  оля  02.04.2014
Скажіть будь-ласка на яку допомогу можна розраховувати на трьох дітей 1а-9,1а-6,3-буду народжувати
  оля  02.04.2014
В мене буде 3-тя дитина скажіть чи реально за сьогоднішніми цінами кормити 3-ох дітей?Для чого було знімати допомогу?це ще гірше ніж при Януковичеві.як можна за 850 грн. прогодувати?чому влада не познімала свої заробітні плати?Вони все роблять не для людей а для себе.Хто за них буде голосувати?Виходить що на першу дитину вони підняли а на 3-ю знизили.а не порахували що першу народжують більше ніж другу і третю,то ще будуть більші витрати для держави.
. . .
Посмотреть остальные 70 коментарии ...


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України