000
Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Постраждалі на Майдані пройдуть реабілітацію в медичних закладах Європи, США та Канади

"Від імені Медичної Служби Майдану ми беремо зобов’язання забезпечити всіх постраждалих осіб лікуванням в Україні та за кордоном," - Олег Мусій
Категория: Реформы здравоохранения
Комментировать

Інтерв'ю з Олегом Мусієм , одним з очільників Медслужби Майдану, Голови Громадської ради при МОЗ України

Інтерв'юер: Олена Беденко-Зваридчук , керівник Медико-правового порталу "103-law.org.ua"












Олег Мусій
, один з очільників Медичного Штабу Національного Супротиву (надалі – Медслужба Майдану), Голова Громадської ради при МОЗ України, зазначив, що на сьогодні до очільників Медслужби Майдану звернулись представників Урядів та медичних закладів із Польщі, Німеччини, Болгарії, Чехії, Фінляндії, Латвії, Литви, США та Канади, які запропонували за підтримки їхніх держав та професійних самоврядних організацій провести подальше лікування, протезування та реабілітацію постраждалим.

- Пане Олеже, розкажіть детальніше про підтримку, яку готові надати урядові та неурядові організації постраждалим на Майдані

- На сьогодні до нас звернулися ряд країн із пропозицією провести реабілітацію та у деяких випадках продовжити нинішнє лікування. По-перше, це бургомістр міста Мюнхен і Уряд Баварії, які готові прийняти на лікування та проведення повної реабілітації 50 постраждалих осіб. Уряд Баварії виділив на це кошти.
Заплановано, що реабілітацію буде проведено в найкращих клініках м. Мюнхена.

Посольство Фінляндії та Українська діаспора у Фінляндії сьогодні підтвердила своє бажання надати адресну допомогу постраждалим. Сьогодні я розмовляв із головою Української діаспори у Фінляндії, який зазначив, що має з’ясувати потреби постраждалих, щоб передати відповідні кошти через посольство Фінляндії в Україні.

Клініка Жоржа Помпіду у Парижі готова прийняти наших постраждалих. Наразі ми підбираємо тих осіб, які поїдуть лікуватися в цю Клініку.

Українська діаспора міста Ванкувер та Українська діаспора міста Торонто у Канаді готові надати фінансову підтримку тим постраждалим, які прибудуть на лікування в клініки м. Ванкувера та м. Торонто.

Лікарське товариство Польщі готово прийняти на лікування за кошт самоврядної організації тих двох постраждалих медиків, які зараз знаходяться у важкому стані із кулевим пораненням шиї та переломом стегна.
Взагалі Польща на сьогодні готова прийняти найбільшу кількість постраждалих, зокрема близько 100 осіб готові прийняти медичні заклади міст Щецень та Познань, 50 осіб на реабілітацію прийматиме клініка міста Гданська.
Зазначу, що по Урядовій програмі Польщі вже направлено 15 осіб на доліковування, реабілітацію та очне протезування.

Офіційна Урядова програма допомоги нашим постраждалим вже є в Чехії. За цією програмою ми готуємо відправляти наших постраждалих.

Урядова програма та Лікарське товариство Латвії фінансуватимуть лікування та реабілітацію профільних пацієнтів, у т.ч. буде надано можливість пройти реабілітацію на Балтійському узбережжі, яке має профільні санаторії.

Безумовно, Литва, яка першою прийняла наших постраждалих до себе на лікування. Програма допомоги постраждалим триває.

Болгарське лікарське товариство звернулося до свого Уряду з проханням забезпечити можливість лікування в умовах Чорноморських санаторіїв влітку у Болгарії наших постраждалих осіб, які потребуватимуть такого санаторного лікування. Наразі іде узгодження кількості осіб, які зможуть отримати таке лікування.

Дві провідні клініки США, які спеціалізуються на наданні допомоги постраждалим з опіками, готові прийняти поранених з опіками шкіри та дихальних шляхів. В ці заклади будуть транспортовані профільні пацієнти, які постраждали, переважно, під час пожежі в Будинку профспілок.

- А чи зможуть постраждалі з опіками, які знаходяться у важкому стані, перенести трансатлантичний перельот? Все ж таки перельот у 8-10 годин і здоровій людині важко перенести

- Так, пацієнти з опіками мають бути стабілізовані, але Уряд США надає спеціальне обладнання, яке забезпечуватиме життєдіяльність постраждалих під час перельоту.

- Тобто, на сьогодні є всі можливості надати весь спектр необхідної медичної допомоги всім постраждалим на Майдані?

- Так, ми не тільки маємо можливості, а від імені Медичної Служби Майдану ми беремо зобов’язання забезпечити всіх постраждалих осіб лікуванням в Україні та за кордоном. Причому, ми готові і надалі налагоджувати дружні стосунки із закордонними колегами, аби забезпечити всіх осіб і в подальшому необхідною реабілітацією та протезуванням.

Наразі, зараз триває основне лікування. Реабілітація буде дещо пізніше. Але вже триває підготовка необхідної документації, виїзних документів, щоб всі змогли вчасно відбути на відновне лікування.

Ще одне. Дитячий фонд ЮНІСЕФ запропонував свою допомогу в організації лікування та реабілітації неповнолітніх осіб, що постраждали. Так, на жаль, були серед постраждалих неповнолітні особи. Запропонована довготривала програма психологічної реабілітації та підтримки дітей наших загиблих Героїв до виповненням їм повноліття.

- Місяці протистояння та важкі психотравми, які отримали медичні працівники та мітингувальники, далися взнаки. Люди перебували майже 3 місяці у стані хронічного стресу. Скажіть, будь ласка, чи надається психологічна підтримка активістам Майдану?

- Медична Служба Майдану має психологічну службу, яка буде розширена протягом 1-2 днів. Ми стикнулися із проблемою, що ті мітингувальники, які перебувають на Майдані тривалий час, потребують психологічної підтримки, за якою вони і звертаються до нас. У тому масштабі, яким представлено психологічну службу, вона не задовольняє всіх потреб. Тому, ми звернулися до профільних інститутів психології, які займаються психологічною реабілітацію в подібних ситуаціях. Із нашими державними установами вже погоджено їхню задіяність у програмі психологічної реабілітації, у т.ч. залучення співробітників цих установ та відповідні приміщення. Наразі ми з’ясовуємо місце, де саме буде базуватися Центр психологічної реабілітації для учасників Євромайдану.

- Чи планується залучати до допомоги сім’ям постраждалих, зокрема, саме загиблих євромайданівців, психологів? На сьогодні майже у всіх областях України є сім’ї, які втратили рідних. Які подальші дії будуть вживатися?

- Однозначно, сім’ї постраждалих та загиблих осіб не будуть залишені. Передусім, вже забезпечено фінансову допомогу всім сім’ям на поховання, для проведення лікування та реабілітації. Зрозуміло, що родини втратили годувальників. Хтось залишив малолітніх діточок, в когось залишилися старенькі батьки. То вже до мене особисто звернулися представники кількох українських благодійних фондів, які готові підтримувати ці сім’ї. Вже розробляється така довготривала програма, до якої, сподіваюся, долучиться і держава. Підтримка буде надаватися непрацездатним батькам, а також малолітнім дітям до вступу їх до вищих навчальних закладів. Ми маємо всі ресурси, аби забезпечити ці сім’ї необхідною підтримкою на тривалий час.

- Яка подальша доля Медичного Штабу Національного Супротиву?

- На сьогодні у Медичної Служби Майдану залишилося багато медикаментів, які ми не використали, апаратура, яку було надано для потреб Медслужби.

Як один з очільників Медичної Служби, керівник Всеукраїнського лікарського товариства, Голова Громадської ради при МОЗ України я озвучив ідею про створення Волонтерського госпіталю Майдану. Запропонована ідея знаходить підтримку як серед медичних працівників Медичної Служби Майдану, так і серед громадян та політиків.

Волонтерський госпіталь майдану буде працювати за тією схемою, яку ми вибудували під час роботи на Майдані. Планується, що медичні працівники будуть надавати медичну допомогу в якості волонтерів за своїми можливостями. Благодійники та благодійні організації матимуть змогу передавати ліки для потреб осіб, які звернулися.

Медична допомога буде надаватися абсолютно безкоштовно. Отримати медичну допомогу зможуть як самі учасники Євромайдану, так і будь-яка людина, яка її потребуватиме. Ми сподіваємося, що зможемо забезпечити надання медичної допомоги постраждалим на Майдані, їхнім сім’ям та малозабезпеченим верствам населення.

Зазначу, що ми маємо прекрасних хірургів, спрацьовані хірургічні бригади, все необхідне обладнання для надання медичної допомоги у т.ч. при гострих захворюваннях та травмах.

- Дуже гарна ініціатива. Де саме територіально заплановано створити Волонтерський госпіталь Майдану?

- Щодо розташування, то мова зараз іде про приміщення одної із колишніх амбулаторій сімейної медицини у Центрі Києва. Ця амбулаторія розташована на вулиці Трисвятительскій, 7. Щодо даного приміщення існує спір, який перебуває в стадії судового розгляду. Однак я готую звернення до Уряду країни, міської Адміністрації із проханням передати амбулаторію для влаштування Волонтерського госпіталя Майдану. Наразі, площа приміщень складає близько 700 м 2 . Якщо її буде достатньо для влаштування Волонтерського госпіталю Майдану, гадаю, ми зможемо відстояти це приміщення для медичних потреб.


Інтерв'ю від 24 лютого 2014 року



Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4179) 03.03.2014 Теги: Медична служба Майдану, Олег Мусій, Волонтерський госпіталь Майдану, лікування за кордоном
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України