Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Пацієнт завжди має рацію, а медицина без знань – неможлива

Мінімальні медичні знання повинен мати кожен. До цього кістяка повинні додаватися професійні знання лікарів, напрацьовані досвідом роботи у сфері охорони здоров'я
Категория: Права медработников
Комментировать
Пацієнт завжди має рацію, а медицина без знань – неможлива: інтерв’ю з кращим ортопедом-травматологом Сімферополя Володимиром Мітьком

Мітько Володимир Миколайович, лікар ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, начальник Сімферопольського районного територіального медичного об’єднання, головний лікар Сімферопольської центральної районної клінічної лікарні, Заслужений лікар України, Заслужений лікар Автономної Республіки Крим, лауреат Національної Медичної Премії 2012 року у номінації «Медик Регіону»


Володимире Миколайовичу, чому саме медицину обрали справою життя?

Тому що більш шанованої професії, як на мене, немає у світі! Що може бути кращим від заняття, яке приносить людям добро та здоров'я?

Як починалася Ваша професійна кар’єра?

Мені знайома робота з первинної медичної ланки охорони здоров'я, тому про її проблеми я знаю не з чуток. Спочатку доводилось працювати у відділенні, а потім я деякий час був його завідуючим.

Досвід роботи лікарем залишає незабутній слід на житті й світогляді, напевно, кожного медичного працівника, і формує у нього чіткі професійні принципи. Скажіть, а яким є кредо Вашої діяльності?

У мене є два професійних принципи, яких я дотримуюсь щодня. Перший: пацієнт завжди має рацію. Другий же полягає у тому, що без глибоких знань медицина – не можлива.

Володимире Миколайовичу, чи ведете Ви здоровий спосіб життя?

За умов тотальної відсутності вільного часу, точніше кажучи, його лімітованості, для ведення здорового способу життя щодня вдається приділити тільки півгодини. Попри це, з дня у день я намагаюсь комбінувати різні види фізичної культури: це і ранкові пробіжки, і вправи на тренажерах.

Яким чином пропагуєте здоров’я та здоровий спосіб життя у суспільстві та серед своїх пацієнтів?

Люди, які приходять до мене на прийом, часто розповідають про свої проблеми зі здоров'ям. Окрім щоденної діагностики їх стану їх здоров'я і самопочуття, призначення курсу лікування, я щоразу намагаюсь нагадати їм про те, що від медицини залежить, нажаль, зовсім маленька доля загального здоров'я. Тому здоровий спосіб життя — це головна стратегія сьогоднішнього благополуччя людини.

Продовжіть фразу: хороший лікар — це…

Професіонал з великої літери.

Кого вважаєте еталоном лікаря-професіонала / медика-професіонала?

Знаменитого хірурга – Миколу Михайловича Амосова.

Над чим працюєте зараз?

Над реформуванням системи охорони здоров'я — без утиску первинної ланки.

Якою буде універсальна професійна порада від Вас, як кращого ортопеда-травматолога Сімферополя, для пацієнтів?

Уникати шкідливих звичок, контролювати своє здоров'я — не час від часу, а постійно.

Як Ви ставитесь до самолікування?

Мінімальні медичні знання повинен мати кожен. До цього кістяка повинні додаватися професійні знання лікарів, напрацьовані досвідом роботи у сфері охорони здоров'я. Лише спільними зусиллями можна досягти результатів у справі лікування хворого.

Наведіть кілька найяскравіших прикладів з Вашої лікарської практики.

У моїй травматологічній діяльності лікаря-ортопеда-травматолога були сотні подібних випадків. Головне стратегічне завдання у таких моментах — це оперативність надання невідкладної допомоги і, звичайно, ж подальше динамічне спостереження. Можу додати, що кожен хворий, який звертався до мене, отримував необхідну допомогу у перші ж хвилини госпіталізації.

Яким бачите лауреата Національної Медичної Премії 2013 року?

Бачу професіоналом, лікарем, що діє, людиною, що віддана своїй професії.


Анна Козаченко, прес-служба Національної Медичної Премії
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4827) 04.07.2013 Теги: травматолог-ортопед, Мітько В.М., Національна Медична Премія
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України