Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Медико-соціальна експертиза бійців АТО

В Україні чисельність осіб з інвалідністю становить понад 2,5 млн осіб або 6,1 % від загальної чисельності населення. Медична допомога ветеранам війни надається в спеціалізованих госпіталях та закладах охорони здоров’я загальної мережі
Категория: Права пациентов
Комментировать

Пріоритетним завданням медико-соціальної експертизи сьогодні, як і в попередні роки, залишається комплексна реабілітація інвалідів, особливо учасників антитерористичної операції, їх вчасного, якісного протезування та створення належних умов для інтеграції в суспільство.

За період 2014 р. - І квартал 2015 р. огляди медико-соціальними експертними комісіями пройшли 1172 учасники АТО. Із них статус інваліда отримали 234 особи. Зокрема, ІА групи – 10 осіб, ІБ групи – 16 осіб, ІІ групи – 68, ІІІ групи – 140 осіб, 933 особам – визначено відсотки втрати працездатності.

При огляді учасників АТО на МСЕК, окрім суто фізичних наслідків ушкодження здоров’я, обов’язково враховується психологічний стан військовослужбовця, можливості соціальної адаптації, навчання, перекваліфікації тощо. Створені всі умови для оформлення документів та огляду на МСЕК зазначеного контингенту без бюрократичних перепон та тяганини.

Медична допомога ветеранам війни надається в спеціалізованих госпіталях і госпітальних відділеннях та закладах охорони здоров’я загальної мережі. Сьогодні функціонує 32 госпіталі на 7 248 ліжок та 26 госпітальних відділень на 1 344 ліжок. Координаційним центром з організаційно-методичного забезпечення усіх госпіталів ветеранів війни визначено Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (Київська обл., с. Циблі).

Загалом, в Україні чисельність осіб з інвалідністю становить понад 2,5 млн осіб або 6,1 % від загальної чисельності населення нашої держави. Ці дані красномовно свідчать про гостроту та поширеність проблеми інвалідності. Через наявність проблем зі здоров’ям особи з інвалідністю потребують вжиття з боку державних та громадських інституцій спеціальних заходів, спрямованих на забезпечення їх повної та повноцінної участі в житті соціуму на рівні з іншими.

Формування та реалізація державної політики щодо осіб з інвалідністю здійснюється на основі норм Конституції України, Конвенції про права інвалідів, законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та «Про соціальні послуги», Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року та інших нормативно-правових актів, загальна кількість яких становить понад дві тисячі.

 

Джерело: Прес-служба МОЗ України Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3369) 12.05.2015 Теги: АТО, інвалідність, госпіталь, ветерани війни, медична допомога
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України