000
Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Акредитація медичних та фармацевтичних (аптечних) закладів: новації - 2013

З 15 січня 2013 року набула чинності Постанова Кабміну від 17 грудня 2012р. № 1216, яка внесла певні зміни в процедуру акредитації медичних закладів
Категория: Организация медицинского бизнеса
Комментировать
З 15 січня 2013  року набула чинності Постанова Кабміну від 17 грудня 2012р. № 1216 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997р. № 765» (далі в тексті - Постанова № 1216 ).

Вказаним документом видозмінюються положення про акредитацію медичних установ.
Новацій у документі кілька. У процесі формування правозастосовчої практики будемо спостерігати за «поліпшеннями» і «спрощенням» ведення господарської діяльності з медичної практики.

По-перше, Постановою № 1216 передбачено розділення повноважень і створення локальних акредитаційних комісій, які будуть проводити акредитацію медичних установ державної і комунальної форми власності, що надають первинну та вторинну медичну допомогу, і приватної форми власності, які надають первинну медичну допомогу.

Головна аккредітацонная комісія залишає за собою проведення акредитації медичних закладів державної та комунальної форми власності, що надають третинну медичну допомогу, і медичних установ приватної форми власності, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.

По-друге, Постановою № 1216 передбачено введення обов'язкової акредитації фармацевтичних (аптечних) закладів, яка в перші два роки від моменту набуття чинності Постанови № 1216 буде проводитися за бажанням ліцензіата, а далі - в обов'язковому порядку для всіх фармацевтичних (аптечних) закладів.

Для проведення акредитації фармацевтичних (аптечних) закладів усіх форм власності створюється Головна комісія з акредитації фармацевтичних (аптечних) закладів при МОЗ України.

Як і раніше, акредитація є обов'язковою для медичних закладів всіх форм власності. Перша акредитація закладу проводиться через два роки від початку здійснення діяльності. Наступні акредитації проводяться кожні три роки, якщо акредитаційна комісія не прийняла іншого рішення про термін наступної акредитації медичної установи.

Новим є вимоги в проходженні акредитації у разі тимчасового припинення діяльності акредитованим закладом на строк понад одного року - через два роки від моменту відновлення діяльності в сфері охорони здоров'я.

Змінився і перелік документів, які необхідно подавати разом із заявою про проведення акредитації та терміни проведення самої акредитації.

ПЕРЕЛІК

обов'язкових документів, що додаються до заяви про проведення акредитації закладу охорони здоров'я


1. Копія положення (статуту) закладу, завірена в установленому законодавством порядку
2. Копія ліцензії (копії ліцензій - за наявності) на здійснення господарської діяльності з медичної практики, виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами
3. Копії документів, що підтверджують право користування приміщенням та обладнанням, необхідним для надання медичної допомоги, завірені в установленому законодавством порядку
4. Затверджена структура закладу
5. Звіт про медичні кадри (за формою, затвердженою МОЗ)
6. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданий за місцем здійснення діяльності, про відповідність установи, крім фармацевтичних (аптечних) закладів, вимогам санітарних норм і правил
7. Звіт закладу про лікувальну роботу і / або фармацевтичної діяльності, проведені за останні три роки, а у разі першої акредитації - за останні два роки (за формою, затвердженою МОЗ, відповідно до типу закладу)
8. Аналіз діяльності установи щодо якості медичної допомоги та / або фармацевтичної діяльності та критерії її оцінки
9. Копія свідоцтва про атестацію клініко-діагностичної та / або контрольно-аналітичних та інших вимірювальних лабораторій (за їх наявності в структурі установи)
10. Копії раніше виданих акредитаційних сертифікатів, якщо такі видавалися

У разі виникнення складнощів з підготовкою документів до акредитації, а також при необхідності в отриманні індивідуальної консультації з питань акредитації медичних закладів, Ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії "МедАдвокат". Замовити індивідуальну консультацію



Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (7778) 17.01.2013 Теги: акредитація медичного закладу, Постанова Кабміну № 1216, перелік документів на акредитацію
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України