Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Зміни у проведенні прокурорської перевірки

03.12.2012
Комментировать
 З 01 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури» від 18.09.2012р. № 5288-VI.

Законом внесено ряд змін до чинних нормативних документів щодо діяльності прокуратури, що суттєво вплине на порядок перевірок органами прокуратури, зокрема, лікувально-профілактичних закладів.

Серед нововведень скасування повноваження прокурора по виданню обов'язкових для виконання актів прокурорського реагування.

З 01.12.2012 р. прокурори можуть виносити лише подання, яке вже не буде автоматично призупиняти діяльність суб'єкта господарювання або зобов'язувати вчиняти дії щодо безумовного усунення порушень, які мали місце, на думку прокурора.

Від тепер прокурору заборонено здійснювати повноваження в рамках нагляду за додержанням і застосуванням законів без призначення прокурорської перевірки. Виключення становлять випадки, які спрямовані на встановлення наявності порушень. Така прокурорська перевірка згідно з нормами закону може здійснюватися тільки після винесення постанови, в якій зазначаються підстави, що свідчать про можливі порушення законності, а також обгрунтовується необхідність здійснення прокурором конкретних дій. Копія постанови обов'язково повинна надаватися керівникові медичного закладу або приватно практикуючому лікареві, з огляду на наслідки проведення прокурорської перевірки, що можуть вплинути на права і свободи зазначених осіб.

Також зверніть увагу, що відтепер заяви та скарги пацієнтів щодо діяльності медичних працівників, що надходять до органів прокуратури, мають бути попередньо розглянуті компетентними органами виконавчої влади – місцевими відділами охорони здоров'я. Тільки після отримання відповіді по суті справи може бути проведена прокурорська перевірка за заявами і зверненнями фізичних і юридичних.

Такі зміни покликані зменшити вплив органів прокуратури на ведення господарської діяльності.

Ознайомитись з повним текстом документу
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4863) 03.12.2012 Теги: перевірка, прокуратура, вплив на бізнес
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України