Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Як там у сусідів? Лікарі Росії будуть ставити електронний підпис на пільговому рецепті

05.07.2013
Комментировать

За даними інформаційного ресурсу Доктор Пітер до кінця 2013 року Міністерство охорони здоров'я Російської Федерації представить розроблену програму з впровадження електронних рецептів на пільгові ліки. Система має значно спростити життя пільговиків та лікарів, які виписують рецепти.

З одного боку, пацієнти, які отримують пільгові ліки, при стабільному стані здоров'я, що не вимагає втручання лікаря, зможуть отримати електронний рецепт на ліки не виходячи з дому. Вся потрібна інформація буде зберігатися в комп'ютері провізора. За електронним рецептом, відправленим лікарем в аптеку, ліки можна буде отримати без зайвих паперів. До того ж лікар зможе точно направити пацієнта в ту аптеку, де потрібні ліки є в наявність із запасом.

На кожному такому віртуальному рецепті передбачається ставити два електронні підписи - лікаря, який виписав рецепт, і провізора, - щоб виключити будь-яку зацікавленість лікаря у виписці конкретного лікарського засобу.

«З іншого боку, і самим медикам буде простіше вести прийом пацієнтів і призначати ліки. Електронний рецепт буде частково пов'язаний з електронною медкартою, а значить, паперової роботи щодо заповнення даних пацієнта у лікаря стане набагато менше», - повідомляє в інтерв'ю програмі «Ранок Росії» директор Департаменту інформаційних технологій і зв'язку Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації Роман Івакін.

Проте точних механізмів, як працюватиме система, Міністерство охорони здоров'я Російської Федерації поки що не повідомляє. Остаточно проект має запрацювати до 2025 року, але вже зараз у пілотних регіонах Росії виписка електронних рецептів проходить апробацію. Так, у Володимирській області 10 медустанов видають електронні рецепти.

За матеріалами інформаційного ресурсу Доктор Пітер

фото з clip.dn.ua
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3559) 05.07.2013 Теги: електронний рецепт, пільговики, лікарські засоби, електронна медична карта
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України