Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

У Києві пройшла прес-конференція до Дня медичного працівника з тематики медичної реформи

13.06.2014
Комментировать

Костянтин Надутий, очільник Управління реформування медичної сфери Міністерства охорони здоров'я України заявив про те, що якщо система не реформується, то вона руйнується - це "те, що ми бачимо у нас" - заявив експерт. За словами К. Надутого, зараз вже є перший варіант медичної реформи, і скоро повинен бути другий, з урахуванням всіх поправок. Також експерт запросив усіх бажаючих вносити свої пропозиції на сайті МОЗ.

Розповідаючи про медичну реформу, Костянтин Надутий додав, що для оптимізації надання медичної допомоги звичайну поліклініку необхідно розділити на дві частини - Центри первинної та спеціалізованої допомоги. І наостанок він заявив, що потрібно донести кваліфікаційну допомогу в найвіддаленіші села України.

Андрій Роханський, експерт Консультативної ради при Уповноваженому ВРУ з прав людини, заявив про те, що у людей завжди була потреба у вузьких спеціалістах. Також, за словами експерта, керувати медичним закладом повинна людина, навчена саме в системі управління, тобто професійний менеджер.

За словами Дмитра Шерембея, голови Правління дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні ЮКАБ, зараз не закуплено жодного спеціального медичного препарату, і ніхто не збирається з цієї ситуації якось виходити. Основною причиною такого становища зараз є відсутність професіоналізму, тих людей, які керують процесами, так як "управляти лікарнею не може стоматолог, адже він не знає, як проводити закупівлі і тендери, його цьому не вчили", - зазначив експерт. Шерембей наголосив, що стару систему необхідно онуляти.

Зоряна Черненко, голова Комісії з питань реформування системи охорони здоров'я Громадської ради при МОЗ України заперечила Д. Шерембею. На її думку не можна "онуляти" медичну систему, так як нові лікарі, нові лікарні не можуть просто так взяти і з'явитися. Потрібно "ввести ін'єкцію у вигляді кваліфікованих менеджерів".

Але всі експерти зійшлися в одному - систему потрібно терміново міняти, і це можна зробити за допомогою "ін'єкції менеджерів", але і це, за словами експертів, не змінить всю систему по клацанню пальця.


За матеріалами порталу NovostiUA.net

Фото NovostiUA.net
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (2417) 13.06.2014 Теги: медична реформа, права людини, кваліфіковані менеджери
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України