Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Правовий статус медичної сестри в Україні

21.06.2013
Комментировать


Розвиток соціально-правового статусу медичної сестри в Україні має свої особливості і принципово відрізняється від статусу медичної сестри будь-якого європейської держави – як за рівнем соціального стану медичної сестри в громадянському суспільстві, так і за ступенем соціально-економічної захищеності.

У нашому суспільстві створено ідеальний образ медичної сестри. Наприклад, студенти медичного коледжу при описі характеристик медичної сестри, як правило, називають професіоналізм, наявність комунікативної компетенції, дотримання прав пацієнтів, оперативність, витривалість, толерантність, милосердя, охайність, ввічливість, доброзичливість та інші якості. Таким чином, студенти виділяють ті характеристики медичної сестри, які, на їхню думку, найбільш прийнятні і будуть затребувані при наданні медичних послуг, а також будуть визначати їх якість.

Унікальність професії медичної сестри полягає ще й у тому, що соціальна складова тісно переплітається з правової складової. Соціальний статус медичної сестри - це положення в суспільстві медичної сестри як носія медичної культури. Правовий статус медичної сестри - це сукупність прав, обов'язків, свобод та відповідальності, які закріплені в чинному законодавстві України.

Актуальний матеріал з питань прав, обов'язків та відповідальності медичних сестер був підготовлений для спеціалізованого видання "Журнал головної медичної сестри" директором ЮК "МедАдвокат", головою Комітету з медичного права АПУ, членом Громадської ради при МОЗ України, Оленою Беденко-Зваридчук

Ознайомитися з повним текстом статті

Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4367) 21.06.2013 Теги: права медичної сестри, відповідальність, державні гарантіїї медичним працівникам
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України