Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Підсумки розширеного засідання Комісії з питань реформування охорони здоров’я Громадської Ради при МОЗ України

14.04.2014
Комментировать

11 квітня 2014 р. представники МОЗ від Юридичного управління та Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги, представники Правової комісії, громадські активісти та журналісти спеціалізованих ЗМІ взяли участь у розширеному засідання Комісії з питань реформування охорони здоров’я.

Основними темами дискусії стали реформування медичної галузі та медичний розділ плану роботи Кабміну.
Дискусія щодо бачення КМУ та МОЗ України питання подальшого реформування галузі дала можливість присутнім краще зрозуміти ситуацію з реформуванням галузі. Присутні громадські активісти визначили, що негативною залишається тенденція щодо відсутності стратегічного та міжгалузевого підходу до змін в системі охорони здоров’я на рівні КМУ та ВРУ.

Щодо програми діяльності Уряду «100 днів, 100 кроків»: передбачено ряд медичних законопроектів, які мали би бути напрацьовані найближчим часом.

За результатами Засідання Комісії з питань реформування охорони здоров’я Громадської Ради при МОЗ України:
  1. Враховуючи короткі строки встановлені КМУ для МОЗ щодо напрацювання змін до Податкового кодексу  для стимулювання добровільного медичного страхування – доручити Московко М. підготувати пропозиції (за участю експертів від громадськості) та подати на розгляд Комісії Громадської Ради. – Строк до 30 квітня 2014 р.
  2. Щодо законопроекту «Про права пацієнтів»: до 20 квітня 2014 р. Комісія з питань реформування охорони здоров’я спільно із Правовою комісією приймає пропозиції щодо потреби змін в нормативних та законодавчих актах, що регулюють права пацієнтів. Експертний висновок щодо нормативного регулювання прав пацієнтів, пропозиції по вдосконаленню законодавчих та нормативних актів та висновок про доцільність розробки окремого законодавчого акта «Про права пацієнта» будуть передані до МОЗ України та Кабміну.
  3. Визначили необхідність вивчення громадської думки (пацієнтів та медичних працівників) щодо необхідності продовження реформи охорони здоров’я в пілотних регіонах та її ефективності. Зацікавленими у виконанні проекту комісіями Громадської ради та спеціалізованими громадськими організаціями заплановано взяти участь у реалізації проект, у т.ч. шляхом власних ініціатив та пошуку грантодавчих та благодійних організацій, які б підтримали фінансово виконання такого проекту. Результати дослідження мають бути представлені МОЗ України та Кабміну. Термін виконання – до 31 грудня 2014 року.
  4. Щодо законопроекту про референтне ціноутворення на ліки: пропозиції напрацьовуватимуться у співпраці із Комісією з питань діяльності фармацевтичної галузі.
  5. Визначили ключовим необхідність залучення громади (на всіх рівнях) до проведення реформи та активізації наглядових рад при всіх ЗОЗ.


Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (2633) 14.04.2014 Теги: Громадська Рада при МОЗ України, Правова комісія, Комісія з питань реформування охорони здоров’я
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України