Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Перший в історії Європейський Тиждень Тестування на ВІЛ

22.11.2013-29.11.2013
Комментировать

З 22 по 29 листопада 2013 року в переддень Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» за підтримки AIDS Healthcare Foundation поряд з партнерами по всій Європі візьме участь у Європейському тижні тестування на ВІЛ.

Темою тижня буде «Поговори про ВІЛ. Пройди тест на ВІЛ». Мета акції — спонукати людей відкрито говорити про переваги тестування на ВІЛ. Об'єднавшись протягом одного тижня, ми зможемо змінити життя тисяч людей по всій Європі, які, не знаючи цього, живуть з ВІЛ.

Особливість програми — тестування проводитиметься за методом аутріч, абсолютно безкоштовно, «тут і зараз», в зручній для тестованих формі, і займе не більше 20 хвилин. Спеціальні мобільні бригади «Конвіктус» у складі доктора і аутріч-працівника працюватимуть у виїзному режимі на території Київської області (ж/д станція Тарасівка, смт. Глеваха, с. Калинівка, Варшавська та Одеська траси, м. Боярка, м. Обухів, м. Вишневе, Броварська та Житомирська траси) серед важкодоступних груп з високим ризиком зараження.

У цільові групи потрапляють:

  • споживачі ін'єкційних наркотиків та їх партнери;
  • працівники комерційного сексу та їх клієнти;
  • бездомні;
  • алкозалежні.
Саме варіант, коли «гора йде до Магомета» виправдовує себе в роботі з обраними закритими групами. Безпосередньо в місцях їх зустрічей, проживання та роботи — в передмістях Києва, на трасах і ж/д станціях, аутріч-бригади проінформують клієнтів про шляхи передачі ВІЛ та проведуть експрес-тестування. У разі необхідності всім учасникам тестування буде надана інформація, де можна отримати кваліфіковану допомогу і необхідну підтримку. Здійснюватиметься прив'язка до лікування, що в свою чергу сприятливо впливає на загальний стан здоров'я і знижує вірогідність подальшого розповсюдження вірусу.

За звітний період працівники «Конвіктус Україна» планують протестувати близько 220-ти осіб з важкодоступних груп високого ризику зараження. Тиждень тестування на ВІЛ пройде одночасно в семи країнах Європи: Естонії, Греції, Литві, Нідерландах, Португалії, Росії та Україні.

Для довідки:
Аутріч (outreach) — метод роботи з населенням та окремими групами, при якому спеціально навчені працівники або добровольці профільних служб виходять в місця зустрічей, перебування, відпочинку, роботи цільової групи, надають підтримку, роздають друковані матеріали та засоби запобігання, проводять індивідуальні консультації.

Для організації зйомок і репортажів про діяльність «Конвіктус Україна» у рамках Європейського тижня тестування зв'яжіться з Олексієм Баштовим: alexey.lokky@gmail.com, +38 095 345-51-41 
Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (3432) 19.11.2013 Теги: тестування на ВІЛ, цільова аудиторія, Конвіктус Україна, Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України