Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Перше експертне обговорення Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2025

05.12.2014
Комментировать

 5 грудня 2014 р. відбулося перше громадське обговорення «Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2025».

Відкриваючи захід, новообраний Міністр охорони здоров'я України А. Квіташвілі, який входить до складу експертів проекту, висловився на підтримку Стратегії, а також зазначив, що свою роботу на посаді вбачає у побудові нової системи охорони здоров'я України.

Презентацію Стратегії для присутніх представників міжнародних організацій, українських експертів та журналістів провів голова Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні В. Курпіта.

Ознайомитися з повним текстом Стратегії можна тут.

У першій сесії в якості спікерів взяли участь Дірк Хореманс, Ігор Перегінець та Олександр Поліщук з ВООЗ, Олена Беденко-Зваридчук, голова Комітету з медичного права АПУ та президент ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров'я», Еліот Перлмен, Юлія Чорна, Радмила Гревцова, Анна Ковальчук та Олег Спіженко.

У своєму виступі О. Беденко-Зваридчук навела аналіз Стратегії, який був проведений членами Комітету з медичного права АПУ спільно із представниками ГО «Громадська ініціатива «Право на здоров'я». Серед напрямків, які, на думку зазначеної експертної спільноти, потребують доопрацювання, є наступні положення:

  • Відповідальність: Уряд надає більше допомоги знедоленим і менше заможній частині населення
  • Бізнес середовище: поліпшити якість обслуговування при мінімальних затратах
  • Лікарі загальної практики – приватні підприємці
  • Недостатня участь профільних асоціацій
  • Відсутність бачення медичної реформи у загальній стратегії реформування, що впроваджується в країні
  • Громадянське здоров’я
  • Скорочення ліжкового фонду. Персонал?
  • Освіта додипломна та післядипломна
  • План заходів

Усі зазначені пропозиції були прийняті головою Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні В. Курпітою. Планується доопрацювання визначених напрямків Стратегії на підставі поданих пропозицій.

Виступ О. Беденко-Зваридчук викликав бурхливу дискусію учасників під час сесії та у приватному спілкуванні по її завершенню.

Ознайомитися із презентацією доповіді О. Беденко-Зваридчук

Ознайомитися із презентаціями інших експертів сесії можна тут.

У разі Вашої зацікавленості в особистій присутності при подальшому обговоренні Стратегії, пропонуємо ознайомитися із планом проведення консультацій з громадськістю та експертами тут.Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4000) 05.12.2014 Теги: Стратегія медичної реформи, громадське обговорення, пропозиції АПУ
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України