Медико-правовой портал 103-law.org.ua
проект компании МедАдвокат

Огляд: експертний семінар: «Захист персональних даних в сфері охорони здоров'я: Європейські стандарти та найкращі практики»

06.07.2012
Комментировать
Російською мовою
05 липня 2012р.
відбувся експертний семінар: «Захист персональних даних в сфері охорони здоров'я: Європейські стандарти та найкращі практики», який проходив у рамках триденної зустрічі експертів Ради Європи з представниками державної влади та експертами України у сфері захисту персональних даних (спільний проект Ради Європи та Європейського Союзу «Сприяння європейським стандартам в українському медійному просторі»).Ключовим доповідачем експертного семінару виступила Mrs. Frédérique Lesaulnier, експерт Ради Європи, доктор юридичних наук, експерт у сфері охорони здоров'я Незалежної агентства Франції з питань захисту персональних даних. Також в семінарі взяли участь Marie Georges, експерт Ради Європи, і Sophie Kwasny, начальник відділу із захисту даних, Генеральний директорат з питань прав людини і верховенства права, Рада Європи.

Співорганізатором семінару виступила Всеукраїнська рада захисту прав і безпеки пацієнтів.В якості експерта від Асоціації правників України та Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України виступила директор ЮК «МедАдвокат», Олена Беденко-Зваридчук.

Серед питань, що висвітлили експерти Ради Європи, були:

-  загальні засади збору, зберігання, обробки, знеособлення, знищення та захисту конфіденційної інформації про особу: персональних та медичних даних

-  електронні реєстри пацієнтів та ведення електронної медичної документації на прикладі Франції

-  особливості захисту персональних та медичних даних при певних медичних діях (клінічні та епідеміологічні дослідження, транскордонна передача тощо)

Різноманітні запитання від учасників та експертів з України порушили питання оформлення паперових згод на обробку персональних даних, процедури зміни конфіденційної інформації особисто суб’єктом персональних даних, правил ведення електронної та паперової медичної документації, можливості частково приховувати медичну інформацію від лікаря (дозування медичної інформації), відповідальності за розголошення конфіденційної інформації тощо.

Зазначимо, що під час наступної зустрічі з експертами Ради Європи планується висвітлити вузькі (спеціалізовані) питання захисту персональних даних в медичній сфері.

Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4606) 06.07.2012 Теги: захист персональних даних в медицині, медична інформація, транскордонна передача, Рада Європи
Добавить коментарий


Актуально


24.10.2016
Соціальний пакет для київського медика у 2017 році

13.10.2016
Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?

22.08.2016
Новий зір отримають воїни АТО, учасники революції Гідності, члени їх сімей, а також малозабезпечені громадяни України