000
Медико-правовой портал "103-law.org.ua "

Увага! ГРВІ та грип



  Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська на своїй сторінці в мережі Фейсбук звертає увагу пацієнтів на небезпеку ніби-то "безпечних" захворювань - ГРВІ та грипу.

Пані Голубовська зазначила: "
Как человек, ежегодно сталкивающийся с фатальными последствиями, казалось бы, таких "безобидных" болезней, как грипп и ОРВИ, которые зачастую связаны как со сниженной настороженностью докторов на догоспитальном этапе, так и с неправильным и опасным лечением (часто - самолечением) на дому, считаю своим долгом вновь напомнить основные положения проблемы.

Для профессионалов здравоохранения напоминаю, что в июле прошлого года была утверждена Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах "Грип та гострі респіраторні інфекції" (Наказ МОЗ України від 16.07.2014 №499)
".


Пам'ятка для населення


Причиною виникнення ГРВІ є так звані респіраторні віруси, найнебезпечнішим серед яких є вірус грипу.

Треба пам’ятати, що деякі різновиди цього вірусу мають здатність викликати надзвичайно тяжкі форми захворювання у так званих групах ризику, а саме: 

  • люди з надмірною масою тіла;
  • хворі на цукровий діабет;
  • хворі на серцево-судинні захворювання та бронхіальну астму;
  • хворі, що отримують тривалу терапію ацетілсаліциловою кислотою (аспірином), наприклад, з приводу серцевих захворювань.

Для запобігання тяжкого перебігу та небезпечних ускладнень, пов’язаних з ГРВІ, необхідно пам’ятати наступне:

1.При грипі одним з найважливіших показників тяжкості його перебігу є рівень підвищення температури тіла, тобто, чим вона вища, тим важче перебіг хвороби. Тому в разі виникнення такого симптому у хворих із вищезазначенних груп ризику необхідно негайно звертатися до лікаря для вирішення питання специфічної терапії, яка має найвищу ефективність саме у перші 48 годин від почаку хвороби. Застосування такої терапії, що рятує життя, у пізніші терміни захворювання є майже нееффективним. 

2. Температура тіла при інфекційних захворюваннях є захисною реакцією організму на збудника, тому неприпустимо систематичне застосування жарознижуючих засобів.

3. Знижувати температуру тіла необхідно в наступних випадках:
  • якщо вона перевищує показник 38,5 С;
  • якщо є нудота та блювота (негайно звертатися до лікаря!);
  • якщо хворий має тяжку гіпертонічну хворобу та/або схильність до порушення мозкового кровотоку.
У будь-якому разі знижувати температуру тіла до нормальних цифр вкрай небажано. 

3. ВАЖЛИВО: у більшості сучасних засобів для лікування ГРВІ однією із складових частин є ацетамінофен (парацетамол). Цей препарат часто входить до складу комбінованих препаратів, які завдяки різним додаткам мають гарний смак, що дозволяє приймати їх у великій кількості. Слід памятати, що парацетамол є надзвичайно токсичним для печінки та може викликати в ній незворотні зміни, упритул до фатальних наслідків для хворих (!). Добова доза цього препарату не повинна перевищувати 4 г.


Будьте здорові!




Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (2336) 06.01.2015
Ключевые слова: ГРВІ, грип, самолікування, ускладнення




Перед публикацией комментария рекомендуем Вам ознакомистя с Правилами пользования сервиса
Имя:
E-Mail:
Коментарий:





введите символы, изображенные на картинке