000
Медико-правовой портал "103-law.org.ua "

Що потрібно знати українцям про щеплення?

Поради батькам від лікарів, які допоможуть отримати максимум користі від щеплення та попередити післявакцинальні ускладенння





З початком навчального року завжди загострюються суперечки про необхідність дитячих щеплень. У дитсадок без них дитину не приймають, а в школі тероризують нагадуваннями про те, що їх треба зробити. А тут ще МОЗ України планує додати в Національний календар три обов'язкові щеплення: проти пневмокока, менінгококу та папіломавірусу.

« В український календар щеплень внесені лише найнеобхідніші щеплення, у нас їх мінімум -10 все, в США, наприклад, - 17, - каже к.м.н., дитячий лікар-інфекціоніст Федір Лапій . - Поява в списку щеплення від менінгококової інфекції теж виправдано. Від цієї хвороби в Україні щорічно помирає близько 100 дітей до двох років. Крім того, ця бактерія викликає у дітей назофарингіти, отити та інші запалення ».

Важливо ввести і щеплення проти пневмокока. Цей збудник викликає пневмонії з ускладненим перебігом і ще часто є причиною гаймориту, фронтиту, отиту середнього вуха, арахноидиту (запалення оболонки головного мозку), остеомієліту кісток, сепсису і навіть перитоніту. Як тільки стали в США вакцинувати проти пневмокока, захворюваність цими недугами знизилася на 70%. А про введення в Календар щеплення проти папілома-вірусу (профілактика раку шийки матки у жінок) у МОЗ дуже сумніваються - дорого, найшвидше вона залишиться в рекомендованих.

« Ускладнення після щеплень, дійсно, бувають, - зазначає головний імунолог Києва, к.м.н. Олег Назар . - Справа в тому, що перед щепленням дитина повинна бути абсолютно здоров ою. А якщо у малюка діатез, кропив'янка, почервоніло горло, напередодні він був млявий - все це привід відкласти щеплення . Його необхідно зробити за індивідуальним графіком. У нас, на жаль, така пильність як серед батьків, так і лікарів зустрічається рідко ».

ДО ВАКЦИНАЦІЇ: НЕ МІНЯЄМО ЄДУ І ВІДМОВЛЯЄМОСЯ ВІД ГОСТЕЙ

За тиждень до щеплення не міняйте раціон.
За 3-4 дні зведіть до мінімуму спілкування із сторонніми.
Після застуди повинно пройти не менше 30 днів.
Не можна робити щеплення, якщо у дитини добу не було стільця (зробіть очисну клізму, поставте гліцеринову свічку).
Припиніть прийом вітаміну Д за 2-3 дні. Зате корисно в цей час доповнити меню кальцієм (підійде розтерта шкаралупа яйця).
За годину до маніпуляції не годуйте щільно дитини, але дайте їй щось солодке (йогурт, сирок з варенням).
Переконайтеся в день щеплення, що у дитини немає нежиті, проносу, висипань, підвищеної температури.
Не соромтеся на прийомі у педіатра озвучити всі свої сумніви: дитина не спить вночі, вдень вередує і т. д.
У домашній аптечці повинні бути порошки, що заповнюють втрату рідини (регідрон, гастроліт, глюкосолан і т.д.), так як після щеплень, іноді, буває блювота.

ПІСЛЯ ВАКЦИНАЦІЇ: ЧАСТІШЕ ПОЇТЬ І СТЕЖИТИ ЗА ТЕМПЕРАТУРОЮ

Прогуляйтеся по парку хвилин 30-40, тільки уникайте спілкування з іншими дітьми в цей день і ще в два наступних.
Давайте багато пити.
Якщо у дитини погіршиться апетит, не годуйте її насильно.
При підвищенні температури обтирають тіло вологим рушником, дайте жарознижуючий засіб.
У день щеплення утримайтеся від купання, відновіть його, як тільки температура стане нормальною.
Якщо проводили пробу Манту, не мочіть руку дитини три дні, намагайтеся, щоб вона навіть не потіла.
Запам'ятовуйте все, що вам здасться незвичним в поведінці дитини, це стане в нагоді при підготовці до наступної вакцинації.
Якщо не вдається знизити температуру, з'явилися найменші ознаки задухи, судоми, відразу ж викликайте швидку допомогу.

ПОРАДА ЧИТАЧА: АМПУЛУ ПОВИННІ ВІДКРИТИ ПРИ ВАС


Киянка Людмила Савченко впевнена, що дітям щеплення необхідні. « Я чула про побічні ефекти, - розповідає бабуся 6-річної Марійки. - Але коли я приводжу дитин у в кабінет щеплення, то стежу, щоб медсестра була в рукавичках, при мені дістала ампулу з холодильника і відкрила її. Ще не лінуюся перевірити термін придатності вакцини. Я впевнена, що якщо все зроблено правильно, особливих наслідків після щеплення не буде. Хоча завжди запасаюсь жарознижувальними препаратами на випадок, якщо температура підскочить ».


Автор: Світлана Воронюк

Джерело: «Вести»



Автор: Елена Беденко-Зваридчук Просмотров (4356) Категория: Права пациентов 21.08.2013
Ключевые слова: щеплення, підвищення температури, ускладнення, поради лікаря



Татьяна 29.08.2013

В прививочном кабинете работаю 25 лет, за все время два случая местной реакции на вакцину от столбняка, иногда положительная реакции на ПСС и все!!!!!Прививки нужны!!!За мою практику в медицине видела и смерть от столбняка (это страшно!!!!) и от дифтерийного миокардита!!!! Всем крепкого здоровья!!!


Перед публикацией комментария рекомендуем Вам ознакомистя с Правилами пользования сервиса
Имя:
E-Mail:
Коментарий:





введите символы, изображенные на картинке